Դիտումների քանակ՝ 1832
Աթենքի տնտեսագիտության և գործարարության համալսարանը հունիսի 24-28-ը համախմբել է «Էրազմուս+» ծրագրի գործընկեր մեկ տասնյակից ավելի երկրների բուհերի աշխատակիցների՝ անձնակազմի վերապատրաստման շաբաթի միջոցառման շրջանակներում արծարծելով բուհական կրթության կազմակերպմանն աջակցող ստորաբաժանումների, ուսումնաօժանդակ բաժինների աշխատանքի բարելավմանն ուղղված մի շարք հարցեր: Հունաստան գործուղված բուհերի շարքում ՀՊՏՀ-ն ներկայացրել են արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Պարույր Ջանգուլյանը, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման բաժնի պետ Գայանե Մերդինյանը, նույն բաժնի գլխավոր մասնագետ Մերի Դալլաքյանը, միջազգային կապերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Մարգարիտ Մարուքյանը, գիտահետազոտական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի առաջատար մասնագետ Ալվարդ Սիմոնյանը, կառավարման ամբիոնի լաբորանտ Ալինա Քթոյանը:
««Էրազմուս+» վերապատրաստման շաբաթի» մանրամասները ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին են հաղորդել Ալվարդ Սիմոնյանը և Ալինա Քթոյանը:
Այսպիսով, Աթենքի տնտեսագիտության և գործարարության համալսարանի ներկայացուցիչները զեկուցել են միջազգային կապերի պատասխանատուների կողմից իրականացվող աշխատանքների, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության և գործարար էթիկայի, ինչպես նաև հանրային կապերի ռազմավարության վերաբերյալ: Աշխատաժողովների ընթացքում քննարկվել են աշխատակիցների մոտիվացիային, համալսարանների գործունեության հանրայնացման գործում թվային մարքեթինգի կիրառմանը, գրադարանային գործի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:
Մասնակիցները եղել են բուհի նորարարության և ձեռներեցության կենտրոնում, ծանոթացել դրա գործունեությանը և ուսանողական ստարտափ թիմերի ձևավորման և զարգացման գործիքակազմին:
Մասնակիցների կողմից իրենց ուսումնական հաստատությունների ներկայացման օրերի ընթացքում Մարգարիտ Մարուքյանը ներկայացրել է ՀՊՏՀ-ում իրականացվող բարեփոխումները, նոր կրթական ծրագրերը, համագործակցության հետաքրքրությունների շրջանակը, ինչպես նաև Հայաստանում բնակվելու, գործարարությամբ զբաղվելու և ուսումնառության առավելությունները։
Վերապատրաստման ընթացքում համագործակցությունը խորացնելու և նոր համագործակությունների պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել Ազգերի բարեկամության ռուսական համալսարանի և Ռոտերդամի կառավարման դպրոցի ներկայացուցիչների հետ։

Афинский университет экономики и бизнеса с 24-28-ое июня объединил сотрудников более десяти вузов - партнеров программы “Эразмус+”, в рамках мероприятий недели переподготовки сотрудников персонала, где были рассмотрены ряд вопросов, направленных на улучшение работы учебно-вспомогательного персонала. АГЭУ представляли директор департамента внешних связей АГЭУ Паруйр Джангулян, начальник организации учебного процесса Гаяне Мердинян, главный специалист того же отдела Мери Даллакян, главный специалист отдела международных связей Маргарит Марукян, ведущий специалист отдела организации научно-исследовательских работ Алвард Симонян, лаборант кафедры управление Алина Ктоян.
Подробности визита на “неделю переподготовки “Эразмус+” отделу информации и связей с общественностью передали Алвард Симонян и Алина Ктоян.
Таким образом, представители Афинского университета экономики и бизнеса рассказали о работах, осуществляемых сотрудниками ответственными за международные связи, представили вопросы социальной ответственности и бизнес этики, а также о стратегии публичных связей. На совещании обсуждались вопросы мотивации сотрудников, применении цифрового маркетинга в деятельности университетов, вопросы касающиеся библиотечного дела.
Участники посетили центр инновации и предпринимательства вуза, ознакомились с его деятельностью и инструментами формирования и развития команд студенческих стартапов. Маргарит Марукян в день представления собственного университета представила реформы, проводимые в АГЭУ, новые образовательные программы, круг интересов сотрудничества, а также преимущества проживания, занятия бизнесом и обучения в Армении.
Во время переподготовки были получены предложения дальнейшего сотрудничества с Российским университетом дружбы народов и школой управления Роттердама.