Հունիսի 1-ին ՀՖՖ ֆուտբոլի ակադեմիայում մեկնարկել է Հայաստանի «Ֆուտզալ լիգայի VBET գավաթ» մրցաշարը, որին, ինչպես միշտ, իր փայլուն մասնակցությունն է ունենում ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը: Այս մասին մեզ հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչ, ՀՊՏՀ ֆուտզալի թիմի մարզիչ-ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը: Մրցաշարի բոլոր մասնակիցները հանձնել են կորոնավիրուսի թեստ, և արդյունքները բացասական են եղել: Գավաթի խաղարկությունը կհամախմբի 16 ֆուտզալի թիմերի, այդ թվում` 11 սիրողական և 5 պրոֆեսիոնալ:
Հովհաննես Գաբրիելյանի խոսքով` մեր հավաքականում և′ ՀՊՏՀ ուսանողներ են, և′ շրջանավարտներ: Հունիսի 2-ին մեր թիմը առաջին հանդիպումն է ունեցել մրցաշարում և Եղվարդի թիմի նկատմամբ տարել է խոշոր հաղթանակ` 12:4 հաշվով: ՀՊՏՀ թիմի դարպասապահ Արմեն Ֆիշյանը ճանաչվել է լավագույն խաղացող: Մրցաշարի հաղթողը կստանա հաղթական գավաթը և կնվաճի Ֆուտզալի բարձրագույն լիգայի ուղեգիրը: Հանդիպումները կանցկացվեն հունիսի 1-ից հուլիսի 15-ը` առանց երկրպագուների: Սիրելի′ ֆուտբոլասերներ, խաղերին կարող եք հետևել առցանց. դրանք ուղիղ միացմամբ ցուցադրվում են Ֆուտզալի լիգայի ֆեյսբուքյան էջում, իսկ հունիսի 2-ին կայացած ՀՊՏՀ-Եղվարդ հանդիպումը կարող եք դիտել նաև VNews Sport-ի յութուբյան ալիքով:

1 июня в Футбольной академии ФФА стартовал кубок VBET Армянской футбольной лиги по футзалу, в котором, как обычно, принимает участие команда АГЭУ по футзалу. Об этом нам сообщил заведующий кафедры физического воспитания, чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны АГЭУ Ованнес Габриелян. Все участники турнира прошли тест на коронавирус, и результаты оказались отрицательными. Кубок соберет 16 команд по мини-футболу, в том числе 11 любительских и 5 профессиональных.
По словам Ованнеса Габриеляна, в нашей команде есть и «студенты АГЭУ», и «выпускники». 2 июня наша команда провела свой первый матч на турнире и одержала большую победу над  командой Егварда со счетом 12: 4.
Уважаемые любители футбола, вы можете смотреть игры онлайн. Они транслируются в прямом эфире на странице Футзал Лиги в Фейсбуке.