ՀՊՏՀ շրջանավարտը` Եվրոպական ուսանողական միության գործող մանդատի նախագահ
Եվրոպական ուսանողական միության կառավարման խորհրդի 79-րդ առցանց ժողովում կառույցի գործող մանդատի նախագահ է ընտրվել ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի շրջանավարտ Գոհար Հովհաննիսյանը:
Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացիան (ՀՈւԱԱ): Մեր շրջանավարտը երկար ճանապարհ է անցել կառույցում, հարստացրել կառավարման իր փորձը:
2015թ.-ից նա եղել է Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղարության անդամ, հետագայում` միջազգային կապերի պատասխանատու և ղեկավարել է բազում կրթական ազգային ու միջազգային նախագծեր: 2017թ․ Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացայի առաջադրմամբ Գոհարն ընտվել է Եվրոպական ուսանողական միության գործադիր մարմնի անդամ, նույն մանդատին հավակնել է նաև 2018թ. և կրկին ընտրվել` գերակշիռ քվեներով: 2019թ. Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացայի առաջադրմամբ ընտվել է որպես նույն կառույցի (ԵՈւՄ) փոխնախագահ: Մանդատի նախագահի նոր պաշտոնը ստանձնելու առիթով շնորհավորում ենք մեր շրջանավարտին և մաղթում բեղմնավոր գործունեություն` ի շահ կառույցի ներքո համախմբված երկրների ուսանողության:
Հավելենք, որ Եվրոպական ուսանողական միությունը ուսանողական ազգային 46 միությունների հովանոց կազմակերպություն է, որոնք ներկայացնում են 40 եվրոպական երկրներ, միավորում շուրջ 20 մլն ուսանողների: ՀՈւԱԱ-ն Եվրոպական ուսանողական միության լիիրավ անդամ է 2012թ-ից:

Выпускница АГЭУ – президент Европейского студенческого союза
На 79-ом заседании правления Совета Европейского студенческого союза, проведенном в онлайн формате, президентом действующего мандата была избрана выпускница факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Гоар Ованнисян.
Об этом сообщает Армянская национальная студенческая ассоциация. Наша выпускница прошла долгий путь в организации, обогатив свой опыт управления.
С 2015 г. она являлась членом генерального секретариата Армянской национальной студенческой ассоциации, далее – ответственной за международные связи, а также руководителем многочисленных национальных и международных проектов. В 2017 г. по предложению Армянской национальной студенческой ассоциации Гоар была избрана членом исполнительного комитета Европейского студенческого союза, в 2018 г. претендовала на тот же мандат и была переизбрана большинством голосов. В 2019 г. по предложению Армянской национальной студенческой ассоциации Гоар была избрана вице-президентом Европейского студенческого союза. Поздравляем нашу выпускницу с вступлением в должность и желаем плодотворной работы во благо студентов всех стран, являющихся членами организации!
Добавим, что Европейский студенческий союз является зонтичной организацией 46 национальных союзов студентов из 40 стран, представляющих почти 20 миллионов студентов. Армянская национальная студенческая ассоциация является полноправным членом Европейского студенческого союза с 2012 г.