ՀՊՏՀ դասախոս Վահրամ Նալչաջյանը՝ միջբուհական խաղերի արագ շախմատի առաջնության հաղթող
«Դասախոսական գավաթ» միջբուհական ամենամյա մարզական խաղերի շրջանակում հունվարի 26-ին Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի (ՀԱԱՀ) շախմատի լսարանում կայացավ արագ շախմատի առաջնությունը, որին մասնակցում էին հանրապետության տարբեր բուհերի դասախոսներ։
Տղամարդկանց պայքարում ՀՊՏՀ-ն ներկայացնում էր տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի դոցենտ Վահրամ Նալչաջյանը, ով փայլուն հաղթանակ տարավ՝ դառնալով «Դասախոսական գավաթ-2022»-ի հաղթող։
Տղամարդկանց պայքարում երկրորդ տեղը գրավեց ՀԱԱՀ-ի ներկայացուցիչ Կարեն Չախոյանը, երրորդ հորիզոնականը՝ Կարապետ Կոգարովը՝ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանից (ՀԱՊՀ)։
Կանանց պայքարում հաղթողի տիտղոսը նվաճեց ՀԱԱՀ ներկայացուցիչ Հերմինե Մխիթարյանը, երկրորդ տեղը գրավեց Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարանի ներկայացուցիչ Թամարա Սարգսյանը, իսկ երրորդ հորիզոնականը՝ Երևանի պետական բժշկական համալսարանը ներկայացնող Մարգարիտա Բեգլարյանը։
Հիշեցնենք, որ «Դասախոսական գավաթ-2022» միջբուհական մարզական խաղերը մեկնարկել են հունվարի 25-ին և կշարունակվեն մինչև փետրվարի 4-ը։ Ամենամյա մարզական միջոցառմանն այս տարի մասնակցում են հանրապետության 15 բուհերի շուրջ 300 դասախոսներ և աշխատակիցներ։

Преподаватель АГЭУ Ваграм Налчадян – победитель первенства по быстрым шахматам, проведенного в рамках межвузовских игр
В рамках ежегодных межвузовских спортивных игр “Преподавательский кубок” 26 января в шахматном кабинете Национального аграрного университета Армении состоялось первенство по быстрым шахматам, в котором принимали участие преподаватели разных вузов республики.
В первенстве среди мужчин Армянский государственный экономический университет представлял доцент кафедры экономико-математических методов Ваграм Налчадян, который, одержав блестящую победу, стал победителем “Преподавательского кубка-2022”.
В чемпионате по быстрым шахматам среди мужчин второе место занял представитель Национального аграрного университета Армении Карен Чахоян, а третье место – представитель Национального политехнического университета Армении Карапет Когаров.
В первенстве среди женщин чемпионский титул завоевала представительница Национального аграрного университета Армении Эрмине Мхитарян, второе место заняла преподаватель Армянского государственного педагогического университета Тамара Саргсян, а бронза досталась Маргарите Бегларян, представлявшей Ереванский государственный медицинский университет.
Напомним, что межвузовские спортивные игры “Преподавательский кубок-2022” стартовали 25 января, итоги будут подведены 4 февраля. В ежегодном спортивном мероприятии в этом году принимают участие около 300 преподавателей и работников 15 вузов РА.