ՀՊՏՀ գրադարանը հյուրընկալել է ռուսական հրատարակչության ներկայացուցչին
Ռուսաստանի «Ազգային էլեկտրոնային-ինֆորմացիոն կոնսորցիումի» (НЭИКОН) «Էլեկտրոնային գիտակրթական ռեսուրսներ. ստեղծում, առաջխաղացում և կիրառում» 6-րդ միջազգային կոնֆերանսն այս տարի անցկացվում է Հայաստանում: Դրա շրջանակներում այսօր ՀՊՏՀ գրադարանում հյուրընկալվել է Direct Media հրատարակչության և ЭБС էլեկտրոնային ռեսուրսի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Օլեգ Վլադիմիրովիչ Մոլոդեցկին: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը:
Մոլոդեցկին ծանոթացել է գրադարանի գործունեությանը, թվայնացման աշխատանքներին, ապա ներկայացրել ЭБС համալսարանական էլեկտրոնային ռեսուրսի կողմից առաջարկվող բազաները և բաժանորդագրության պայմանները: Հիշեցնենք, որ տվյալ էլեկտրոնային ռեսուրսը 4 ամիս ժամանակով անվճար հասանելի է ՀՊՏՀ տարածքում՝ ուսանողների և դասախոսների համար:

6-я международная конференция Национальнoго электронно-информационного консорциума (НЭИКОН) «Электронные научные и образовательные ресурсы: создание, продвижение и использование» в этом году проводится в Армении. В этой связи сегодня в библиотеке АГЭУ побывал заместитель генерального директора издательства Direct Media и электронного ресурса ЭБС Молодецкий Олег Владимирович. Об этом в беседе с отделом информации и связей с общественностью сказала директор библиотеки Армине Ованнисян.
Молодецкий ознакомился с деятельностью библиотеки, работой оцифрации, затем представил базы, предлагаемые университетским электронным ресурсом ЭБС, а также условия подписки.
Напомним, что данный электронной ресурс в течение 4 месяцев доступен для студентов и преподавателей на территории АГЭУ.