ՀՊՏՀ-ականները պատվաստվեցին COVID 19-ի դեմ
Տնտեսագիտական համալսարանը միացել է կորոնավիրուսի համավարակի տարածման դեմ պայքարին: Այսօր՝ սեպտեմբերի 14-ին, ՀՊՏՀ բուժկետում համալսարանի դասախոսներն ու աշխատակիցները պատվաստվեցին COVID 19-ի դեմ: Գործընթացն իրականացրեցին Երևանի թիվ 16 պոլիկլինիկայի բուժանձնակազմի 5 ներկայացուցիչները (2 բժիշկ, 2 բուժքույր և մոտքագրող օպերատոր)՝ տնօրեն Գոհար Պետրոսյանի գլխավորությամբ, պոլիկլինիկային տրամադրված պատվաստանյութերով: Սկզբում կատարվում էր նախնական բժշկական զննություն, ստանալով խորհրդատվություն, ապա պատվաստում (պատվաստանյութը՝ այցելուի ընտրությամբ), քաղաքացու տվյալների մուտքագրում:
Ազգային բժշկական պալատի նախագահ, ՀՊՏՀ կառավարման ամբիոնի դասախոս Նարեկ Վանեսյանի խոսքով՝ կորոնավիրուսային համավարակի հետագա տարածումը կանխարգելելու նպատակով ՀՊՏՀ ղեկավարությունը դիմել էր ՀՀ առողջապահության նախարարության «Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն», և վերջինիս միջնորդությամբ մեր համալսարանին է կցվել թիվ 16 պոլիկլինիկայի բուժանձնակազմը, որը պատշաճորեն սպասարկեց կամավոր կերպով պատվաստվողներին:

Работники АГЭУ вакцинировались от COVID 19
АГЭУ присоединился к борьбе против распространения пандемии коронавируса. Сегодня, 14-го сентября в медпункте АГЭУ от COVID 19 вакцинировались преподаватели и сотрудники университета. Процесс вакцинации осуществили 5 представителей (2 врача, 2 медсестры и оператор, вносящий данные) поликлиники N16 г. Еревана во главе с директором Гоар Петросян. Использовалась вакцина, предоставленная поликлиникой. Сначала проводился предварительный медицинский осмотр с консультацией, а затем – вакцинация (вакцина – по желанию вакцинируемого), в самом конце – внесение данных гражданина.
По словам председателя Национальной медицинской палаты, преподавателя кафедры управления АГЭУ Нарека Ванесяна, в целью предотвращения дальнейшего распространения пандемии коронавируса АГЭУ обратился в Национальный центр контроля и профилактики заболеваний Министерства здравоохранения РА, и при активном содействии последнего к нашему университету был прикреплен медицинский персонал поликлиники N16, который провел вакцинацию желаюших.