ՀՊՏՀ-ն և reArmenia-ն գործընկերներ են
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և reArmenia համագործակցության հարթակի տնօրեն Գևորգ Պողոսյանն այսօր համագործակցության հուշագրի ստորագրմամբ վավերացրին վերջերս մեկնարկած համագործակցությունը։ Հանդիպմանը ներկա էին ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը և Առաջին բիզնես դպրոցի տնօրեն Ծովինար Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ-ն միացել է reArmenia հարթակի՝ Արցախի Մարտունու շրջանի Հաղորտի գյուղում տեխնոդպրոց կառուցելու նախաձեռնությանը՝ արցախցի երեխաների կրթության և տեխնոապագայի հեռանկարի համար նվիրաբերելով 1 000 000 ՀՀ դրամ։
Հուշագրի ստորագրումն ուղեկցվեց ֆորմալ և ոչ ֆորմալ կրթության զարգացման հեռանկարների շուրջ քննարկմամբ, երկուստեք համագործակցության հեռանկարներին անդրադարձով, որում կարևորվեցին շարունակական կրթության, վերապատրաստումների, վարպետության դասերի կազմակերպումը, բուհ-պետություն-բիզնես հարաբերությունների ամրապնդումը։

АГЭУ и reArmenia - партнеры
Сегодня ректор АГЭУ Диана Галоян и директор благотворительного фонда reArmenia Геворг Погосян подписали меморандум о сотрудничестве, который ратифицировал недавно инициированное сотрудничество. На встрече присутствовали директор департамента внешних связей АГЭУ Лусине Даниелян и директор Первой бизнес-школы Цовинар Саргсян.
Напомним, что АГЭУ присоединился к инициативе площадки reArmenia построить техношколу в селе Ахорти Мартунинского района Арцаха, передав 1 000 000 др. РА на образование арцахских детей и их будущее в сфере технологий.
В ходе подписания меморандума были обсуждены возможности развития формального и неформального образования, перспективы сотрудничества, особо была отмечена важность непрерывного образования, организации тренингов и мастер-классов, а также укрепления связей между вузом, государством и бизнесом.