ՀՊՏՀ ռեկտորն ու պրոռեկտորը ներկա են գտնվել ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացին
Ինչպես հայտնել էինք, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում մեկնարկել է 2021-2022 ուսումնական տարվա ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական թեզերի պաշտպանությունը։ Այսօր ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացին հետևել և քննական լսարաններ են այցելել ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Արմեն Գրիգորյանը։ Նրանք լսել են «Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ», «Ֆինանսներ (ըստ ոլորտի)» և «Հաշվապահական հաշվառում» մասնագիտությունների գծով շնորհանդես-ելույթներ:
Նշենք, որ այս տարի առկա և հեռակա կրթաձևերից մեր համալսարանում ատեստավորման գործընթացին նախնական տվյալներով մասնակցում են 128 մագիստրանտ և 842 բակալավրի ուսանող։

Ректор и проректор АГЭУ присутствовали на итоговой аттестации: фоторяд
Как было сообщено ранее, в Армянском государственном экономическом университете стартовала защита выпускных и магистерских работ 2021-2022 уч.года. Сегодня за итоговой аттестацеий следили ректор АГЭУ Диана Галоян и проректор по учебной части Армен Григорян, присутствуя на защите выпускных работ студентов, обучающихся по направлениям подготовки «Международные экономические отношения», «Финансы», «Бухгалтерский учет».
Отметим, что в этом году в итоговой аттестации по предварительным данным принимают участие 128 магистрантов и 842 студента бакалавриата очной и заочной форм обучения.