ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը շնորհավորեց ՀՊՏՀ «Нар-Xоз» թիմին
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը հյուրընկալեց ՀՊՏՀ Ուրախների և հնարամիտների ակումբի «Нар-Xоз» թիմին և շնորհավորեց երեկ՝ մարտի 27-ին, Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում Երևանի քաղաքապետարանի կողմից կազմակերպված ՈՒՀԱ մրցույթում հաղթելու և «КВН Երևանի գավաթ»-ը նվաճելու համար:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, մեր շնորհաշատ 8 ուսանողներից կազմված թիմը (թիմի ավագ՝ Գրիշա Գևորգյան) լավագույնն է ճանաչվել Երևանի պետական, Հայ-Ռուսական, Ճարտարապետության և շինարարության ազգային համալսարանների, Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի թիմերի և Հայաստանի աղջիկների ազգային հավաքականի հետ մրցապայքարում:
Համալսարանի ռեկտորը հետաքրքրվեց խաղի ընթացքով, թիմի անելիքներով, ապա խոստացավ՝ բուհը կաջակցի թիմին հետագա մրցապայքարում ևս: «Ես շատ ուրախ եմ, որ որևէ ամբիոնից հնչում է մեր համալսարանի անունը և ուրախ եմ, որ մեր ուսանողները հաջողություններ են արձանագրում նաև այս ոլորտում, ինչը վկայում է մեր ուսանողների հումորի, ինտելեկտի և հնարամտության մասին»,- ասաց Կորյուն Աթոյանը:

Сегодня ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян принял у себя команду Клуба веселых и находчивых «Нар-Xоз» и поздравил в связи с победой в конкурсе КВН, организованном мэрией Еревана в русском драматическом театре имени Станиславского. Наша команда завоевала также “Кубок КВН Еревана”.
Как уже ранее сообщалось, наша команда из 8 талантливых студентов (капитан команды – Гриша Геворгян) была признана лучшей среди команд Ереванского государственного университета, Российско-армянского университета, Национального университета архитектуры и строительства, Государственного армянского института физической культуры и национальной сборной Армении среди девушек.
Ректор университета поинтересовался ходом игры и обещал, что вуз будет поддержать команду в дальнейших состязаниях. «Я очень рад, что имя нашего университета слышно с какой-либо трибуны и рад, что наши студенты добиваются успехов также в этой области», - сказал Корюн Атоян.