ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը ավանդական շրջայցով հանդիպեց առաջին կուրսեցիներին (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանի, ուսանողական խորհրդի նախագահ Հովհաննես Հարությունյանի, դեկանների ուղեկցությամբ այսօր սեպտեմբերմեկյան հանդիսավոր միջոցառումից հետո շրջեց ֆակուլտետներում, հանդիպես առաջին կուրսեցիների հետ:
Շնորհակալություն հայտնելով Տնտեսագիտական համալսարանն ընտրելու համար՝ բուհի ղեկավարը ևս մեկ անգամ շնորհավորեց նորեկներին, մաղթելով բովանդակալից ուսումնառություն, հիշարժան ուսանողական տարիներ:
«Ես խոստանում եմ, որ մեր բուհի պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմը իր բոլոր ջանքերը կներդնի՝ ձեզ որակյալ կրթություն մատուցելու, ձեր ուսումնառության տարիները լավագույնը դարձնելու համար, իսկ մնացածը ձեր ձեռքում է, ձեր նպատակադրումները պետք է լինեն գիտելիք ձեռք բերելուն ուղղված: Վայելեք նաև ուսանողական կյանքը, որովհետև սրանք ձեր կյանքի ամենաանհոգ տարիներն են»,- ասաց ռեկտորը: Այնուհետև ռեկտորը, պրոռետորն ու ՈՒԽ նախագահը հարցեր ուղղեցին առաջին կուրսեցիներին, հետաքրքրվեցին բուհից առաջին տպավորություններով: Ուսանողները տպավորված էին ՀՊՏՀ հիասքանչ բակով:
Նշվեց, որ առաջիկայում կկազմակերպվի ուսանողների հետ հատուկ հանդիպում և առաջին կուրսեցիները, ծանոթացած լինելով բուհին, արդեն կկարողանան ներկայացնել իրենց հուզող հարցերը:

Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян в сопровождении проректора по работе со студентами и выпускниками Севака Хачатряна, председателя студенческого совета Ованнеса Арутюняна, деканов, сегодня после торжественного мероприятия по случаю Дня знаний, обходил факультеты, чтобы встретиться с первокурсниками.
Он выразил благодарность за то, что они выбрали Армянский государственный экономический университет, вновь поздравил новичков, пожелав им насыщенной учебы и незабываемые студенческие годы.
«Я обещаю, что профессорско-преподавательский состав и административный аппарат нашего вуза будут прилагать все свои усилия, чтобы обеспечить вам качественное образование, чтобы сделать годы вашего обучения лучшими, а все остальное в ваших руках, ваши цели должны быть направлены на приобретение новых знаний. Наслаждайтесь также студенческой жизнью, потому что она – самые беззаботные годы вашей жизни», - сказал ректор.
Было отмечено, что скоро будет организована специальная встреча со студентами, и первокурсники, будучи уже знакомыми с вузом, смогут представить интересующие их вопросы.