ՀՊՏՀ ներկայացուցիչը մասնակցել է «Նորարար գրադարաններ-2018» աշխատաժողովին
Նոյեմբերի 1-2-ին Գրողների Ծաղկաձորի ստեղծագործական տուն համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության տեղեկատվական ռեսուրսների կենտրոնի նախաձեռնած «Նորարար գրադարաններ-2018» աշխատաժողովը, որին մասնակցել է ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը: Հանրային և համալսարանական գրադարանների աշխատողների համար նախատեսված ամենամյա միջոցառման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դարաշրջանում գրադարանների նոր դերին, ծառայությունների նորովի մատուցման տարբերակներին առնչվող հարցեր: Մասնակիցների ուշադրությանն են ներկայացվել գրադարանային կայքերի ստեղծման, դիզայնի, թվայնացման նոր ծրագրեր և դրանց կիրառման գործնական եղանակներ, գրադարանների արդիականացման գործնական մեթոդներ: Արմինե Հովհաննիսյանի համոզմամբ՝ մասնագիտական քննարկումը բավականին արդյունավետ է եղել:
Աշխատաժողովի հատուկ հյուրերի շարքում են եղել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար  Ռոբ Անդերսենը, ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալի պաշտոնակատար Վահե Բուդումյանը:

Представитель АГЭУ приняла участие в форуме “Инновационные библиотеки - 2018”
1-2 ноября в доме творчества писателей в Цахкадзоре прошел форум под названием “Инновационные библиотеки-2018”, инициированный центром информационных ресурсов посольства США в РА, в работе которого приняла также участие директор библиотеки АГЭУ Армине Ованнисян.
В ходе ежегодного мероприятия, организованная для сотрудников общественных и университетских библиотек, были обсуждены вопросы касательно новой роли библиотек в эпоху информационноых технологий и т.д. По словам Армине Ованнисян, дискуссия была довольно эффективной.
Специальными гостями форума стали руководитель отдела связей с общественностью Посольства США в Армении Роб Андерсен, и.о. заместителя министра культуры Ваге Будумян.