ՀՊՏՀ մասնագիտությունները ամենապահանջվածներից են ՀՀ աշխատաշուկայում
staff.am-ը ՀՀ աշխատաշուկայում գործատուների և աշխատանք փնտրողների համար ամենաարդյունավետ և լայն կիրառելի հարթակներից է։ Ոսումնասիրելով ՀՀ աշխատաշուկայում ներկայումս տիրող իրավիճակը՝ այն ներկայացնում է 2022 թ. ամենապահանջված 20 մասնագիտական ոլորտները։
Staff.am-ի վերլուծությունները փաստում են, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը կրթական ծրագրեր է առաջարկում աշխատաշուկայում առավել պահանջված մասնագիտություններով, իսկ վիճակագրությունը թույլ է տալիս վստահորեն պնդելու, որ այն պահպանում է առաջատարի իր դիրքերը՝ յուրաքանչյուր տարի բարելավելով արդյունքները:
Յուրաքանչյուր տարի ՀՊՏՀ-ն նախընտրողների թիվն աճում է, ինչը Տնտեսագիտական մայր բուհի բարձր համբավի ցուցիչն է։ Վերջինս պայմանավորված է ՀՊՏՀ-ում կրթության որակի շարունակական բարելավմամբ։
staff.am-ի վերը նշված, ինչպես նաեւ մյուս տվյալներն ուսումնասիրել է «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնը, որի ներկայացրած վերլուծությանն ամբողջությամբ կարող եք ծանոթանալ այստեղ։

Специальности (направления подготовки) АГЭУ являются одними из самых востребованных на рынке труда РА
23.01.2023
staff.am – одна из самых эффективных и широко используемых платформ для работодателей и соискателей на рынке труда в РА. Изучив состояние рынка труда РА, staff.am представляет 20 самых востребованных сфер в 2022 г.
Проведенное исследования доказывает, что Армянский государственный экономический университет предлагает учебные программы по самым востребованным специальностям (направлениям подготовки) на рынке труда, а статистика позволяет с полной уверенностью утверждать, что АГЭУ сохраняет лидирующие позиции, с каждым годом улучшая свои показатели.
С каждым годом растет число абитуриентов, вобравших АГЭУ, что является показателем хорошей репутации вуза. Последнее обусловлено непрерывным повышением качества образования в АГЭУ.
Данные, представленные staff.am, а также другие данные были проанализированы исследовательским центром «Амберд». С полным текстом исследования можете ознакомиться, перейдя по следующей ссылке.