ՀՊՏՀ ուսանող Դավիթ Գրիգորյանն արժանացել է Արցախի հերոսի բարձրագույն կոչման և շարունակում է ծառայել առաջնագծում
05.10.2020
Դիտումների քանակ՝ 1852
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսական ֆակուլտետի ուսանող Դավիթ Լյովայի Գրիգորյանը Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրով արժանացել է Արցախի հերոսի բարձրագույն կոչման: Նա 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին հասցրել է Կարախամբելի - Ֆիզուլիի հատվածում խոցել 15 տանկ և մեկ միավոր հետևակային մարտական մեքենա։ Շարունակում է ծառայել մեր հայրենիքին՝ գտնվելով առաջնագծում:
Այս մասին այսօր հայտարարել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ ներկայացնելով մեր զինվորների հերթական սխրանքները: «Ուզում եմ ասել, որ իրականում ունենք աշխարհի ամենահզոր բանակը...»,- ընդգծել է Արայիկ Հարությունյանը: Ֆինանսական ֆակուլտետի դեկան Վահե Միքայելյանը asue.am-ի հետ զրույցում նշեց, որ Դավիթ Գրիգորյանը մեծ ընդունակություններով օժտված ուսանող է, աչքի է ընկել համեստությամբ, հավասարակշռվածությամբ:
Մենք զրուցեցինք նաև Դավիթի կուրսեցի Անուշ Մանուկյանի հետ, ով նշեց, որ անչափ հպարտ է հերոսների հետ նույն կուրսում սովորելու համար: Այս կուրսից է նաև օրերս հակառակորդի դեմ մղվող մարտերում հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած Կարեն Մարգարյանը: «Ցավոք, թշնամու զարկից ընկավ մեր ընկեր Կարենը, ինչի համար շատ ենք ցավում, սակայն հպարտ ենք և Կարենի, և Դավիթի համար»,- ասաց Անուշը: Նրա խոսքով, Դավիթը բարի, համեստ, խելացի, ընկերասեր տղա է, աչքի է ընկնում լավ տրամաբանությամբ:

Студент АГЭУ Давид Григорян удостоен высшего звания Героя Арцаха и продолжает службу на передовой
Указом президента Республики Арцах Араика Арутюняна студенту финансового факультета Армянского государственного экономического университета Давиду Леваевичу Григоряну присвоено звание “Герой Арцаха”. 27 сентября Давид Григорян на участке Караханбейли-Физули подбил 15 танков и 1 БМП и сейчас продолжает служить Родине, находясь на передовой.
Об этом сегодня сообщил президент Республики Арцах Араик Арутюнян, представив очередные подвиги наших военнослужащих. «Хочу сказать, что у нас действительно самая сильная армия мира…»,- подчеркнул Араик Арутюнян. В беседе с asue.am декан финансового факультета Ваге Микаелян отметил, что Давид Григорян – очень способный студент, который всегда отличался скромностью и уравновешенностью.
Мы побеседовали также с однокурсницей Давида Ануш Манукян, которая отметила, что очень гордится тем, что учится на одном курсе с героями. С того же курса и Карен Маргарян, пожертвовавший жизнью в боях с противником. «К сожалению, от рук врага пал наш друг Карен, и нам очень жаль, но в то же время мы гордимся и Кареном, и Давидом»,- поделилась с нами Ануш.