ՀՊՏՀ ուսանողը ջրացատկի միջազգային մրցաշարում մրցանակային տեղեր է զբաղեցրել
Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 3-րդ կուրսեցի Վլադիմիր Հարությունյանը փետրվարի 16-20-ը Կիևում կայացած ջրացատկի միջազգային բաց առաջնությունում՝ 10 մ սինքրոն ցատկ վարժությունում, զբաղեցրել է 2-րդ հորիզոնականը, իսկ 10 մ անհատական ցատկերում՝ 3-րդ հորիզոնականը։ Առաջնությանը մասնակցել է 7 երկիր։
asue.am-ի հետ զրույցում ՀՊՏՀ մարզիկը նշեց, որ ջրացատկով զբաղվում է արդեն 19 տարի՝ 4 տարեկանից։ Վլադիմիրը Եվրոպայի և Հայաստանի բազմակի չեմպիոն է, ուսանողական միջազգային ու հանրապետական առաջնությունների մասնակից, 2018 թ. ՀՀ լավագույն 10 մարզիկների ցանկում է, ինչպես նաև ՀՊՏՀ լավագույն մարզիկներից է։
«Պրոֆեսիոնալ սպորտով զբաղվող մարզիկի համար դժվար է համատեղել ուսումն ու սպորտը, բայց ես այնքան եմ սիրում իմ մասնագիտությունը, որ ջանում եմ լավ սովորել, հնարավորինս ամեն ինչ հասցնել, ավելին, նաև աշխատում եմ։ Դպրոցահասակ տարիներից երազել եմ ընդունվել ՀՊՏՀ, իսկ մարքեթինգն իմ սիրելի մասնագիտությունն է։ Առաջիկայում իմ համալսարանը կներկայացնեմ նաև միջազգային ուսանողական առաջնությունում»,-ասում է մարզիկն ու նշում, որ ապրիլին մասնակցելու է Տոկիոյում կայանալիք «Աշխարհի գավաթ» առաջնությանը, իսկ ամռանը՝ միջազգային ուսանողական խաղերին։

Студент АГЭУ занял призовые места в международном соревновании по прыжкам в воду
Студент 3-го курса факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Владимир Арутюнян в открытом первенстве по прыжкам в воду, состоявшемся 16-20 февраля в Киеве, занял второе место по синхронным прыжкам с 10-метровой вышки и третье место по прыжкам с 10-метровой вышки в индивидуальном соревновании. В первенстве приняли участие 7 стран.
В беседе с сотрудниками asue.am спортсмен АГЭУ отметил, что прыжками в воду занимается уже 19 лет, с 4-летнего возраста. Владимир является многократным чемпионом Армении и Европы, участником республиканских и международных студенческих турниров, числится в списке лучших 10 спортсменов РА за 2018 г., является также одним из лучших спортсменов АГЭУ.
«Для профессионального спортсмена сложно совмещать учебу и спорт, но я так люблю свою профессию, что стараюсь не отставать в учебе, делаю все возможное для этого и параллельно работаю. Еще со школы я мечтал поступить в АГЭУ, а маркетинг – моя любимая специальность. В скором времени я буду представлять университет на международном студенческом первенстве»,- говорит спортсмен и добавляет, что в апреле будет принимать участие в турнире «Кубок мира» в Токио, а летом – в международных студенческих играх.