ՀՊՏՀ ուսանողներն ուսումնական այց են կատարել «Ակբա Կրեդիտ Ագրիկոլ» բանկ
Հաշվապահակական հաշվառում մասնագիտացման 1-ին կուրսի մագիստրանտներն ուսումնական տարվա ավարտին «Բանկային հաշվառման հիմնախնդիրները» առարկայի գիտելիքներն ամփոփել են «Ակբա Կրեդիտ Ագրիկոլ» բանկի «Նոր Ավան» նորարարական մասնաճյուղում: Դասախոս, ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.դ., նշված բանկի գլխավոր հաշվապահ Արմեն Հակոբյանի նախաձեռնությամբ մայիսի 13-ին ուսանողներն այցելել են բանկ, լսել «Նորարարական բանկային տեխնոլոգիաների հաշվառման առանձնահատկությունները» թեմայով դասախոսություն, ապա ծանոթացել բանկի նորարարական տեխնոլոգիաներին ու համալսարանում ստացած իրենց գիտելիքներին գործնական կիրառություն տվել:
Մեզ հետ զրույցում Արմեն Հակոբյանն ասաց, որ ապագա հաշվապահները ավելի քան 4 ժամ անցկացրել են բանկում, հարստացրել և' տեսական, և' գործնական գիտելիքները: Մասնավորապես, տեսել են, թե ինչպես են իրականացվում վճարահաշվարկային, վարկային և ավանդային գործառնությունները, փաստաթղթավորումը և առհասարակ, բանկային գործը:
Մասնաճյուղի տնօրեն Մարինա Շիրինյանը ներկայացրել է բանկի աշխատանքային ուղղությունները, կառուցվածքը և գործունեությունից բխող մի շարք հարցեր, իսկ վերջում ուսանողներին հուշանվերներ է հանձնել:

Магистранты 1-го курса специализации бухгалтерский учет в конце учебного года свои знания по предмету "Основные задачи банковского учета" закрепили в инновационном филиале "Новый Аван" банка "Акба Кредит Агриколь".
По инициативе преподавателя, доцента кафедры финансовый учет, д.э.н., главного бухгалтера указанного банка Армен Акопяна, 13-го мая студенты посетили банк, прослушали лекцию на тему: "Особенности учета инновационных банковских технологий", после чего ознакомились с инновационными технологиями банка и дали им практическое применение.
В беседе с нами Армен Акопян сказал, что будущие бухгалтера около 4-х часов провели в банке, улучшили свои как теоретические, так и практические знания.
Директор филиала Марина Ширинян представила рабочие направления банка, структуру и ряд вопросов, вытекающих из их деятельности, а в конце подарилa сувениры.