Կայացավ «ՀՊՏՀ աշնանային ճամբար –2023․Vol.2»-ը
Նոյեմբերի 18-ին և 19-ին կայացավ այս ուսումնական տարվա երկրորդ «ՀՊՏՀ աշնանային ճամբար–2023»-ը, որին մասնակցում էին Երևանի և ՀՀ մարզերի ավագ դպրոցների 11-րդ և 12-րդ դասարանների 40 աշակերտներ։
Երկու օրերի ընթացքում աշակերտները լսեցին մասնագիտական կողմնորոշմանն ուղղված բանախոսություններ ֆինանսների, մարքեթինգի, կառավարման, տնտեսագիտության թեմաներով, ծանոթացան բուհում իրականացվող կրթական ծրագրերին, մասնագիտական աշխատանքի հեռանկարներին, արտերկրում սովորելու հնարավորություններին։
Մասնակիցների ժամանցն ապահովելու համար կազմակերպվեցին անհատական և թիմային խաղեր, ստացած գիտելիքներն ստուգվեցին թիմային առաջադրանքների միջոցով (բիզնես գաղափարի ներկայացում)։
Հաղթող ճանաչվեց Fast Fast Food գաղափարի հեղինակ թիմը և արժանացավ ՀՊՏՀ բրենդային նվերների, իսկ բոլոր մասնակիցներին շնորհվեցին հավաստագրեր։

Состоялся «Осенний лагерь АГЭУ – 2023: Vol.2»
18 и 19 ноября состоялся второй в этом учебном году «Осенний лагерь АГЭУ-2023», в котором приняли участие 40 учащихся 11 и 12 классов средних школ Еревана и марзов РА.
В течение двух дней студенты прослушали лекции, направленные на профессиональную ориентацию по темам финансов, маркетинга, менеджмента, экономики, ознакомились с реализуемыми в университете образовательными программами, перспективами профессиональной деятельности и возможностями обучения за границей.
Для развлечения участников были организованы индивидуальные и командные игры, полученные знания проверялись посредством командных заданий (презентация, бизнес-идеи).
Команда, создавшая идею Fast Fast Food, была признана победителем и получила фирменные подарки АГЭУ, а все участники награждены сертификатами.