ՀՊՏՀ դեկանն այցելել է RISEBA համալսարան
«Էրազմուս+»-ի միջազգային շարժունության ծրագրի շրջանակում ապրիլի 15-19 RISEBA կիրառական գիտությունների (Լատվիա) համալսարան է այցելել ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի դեկան Նարեկ Կեսոյանը։
Նա արդյունավետ հանդիպումներ է ունեցել RISEBA-ի հասարակայնության հետ կապերի ու գովազդների կառավարման ծրագրի տնօրեն Աննա Կվելդեի, մարքեթինգի դեպարտամենտի ղեկավար Անտա Բուտեի, «Էրազմուս+» ծրագրի ղեկավար Լայմա Զագարեի, մարքեթինգի և վաճաքի մասնագետ Կառլիս Պլոկսի, համալսարանի վարչական ու պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչների հետ։
Քննարկումների ընթացքում գործընկերներին են ներկայացվել բուհի վերջին ձեռքբերումները և նախատեսվող միջոցառումները։ Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել երկկողմ կապերի ամրապնդման, համատեղ դրամաշնորհային նախագծերին մասնակցության, հետազոտությունների իրականացման, գիտակրթական և ուսումնական ծրագրերի շուրջ համագործակցության վերաբերյալ։

Декан АГЭУ посетил университет RISEBA
В рамках программы международной мобильности «Эразмус+» с 15 по19 апреля декан факультета маркетинга и организации бизнеса Нарек Кесоян посетил университет прикладных наук RISEBA (Латвия).
Он провел продуктивные встречи с директором программы по связям с общественностью и рекламе RISEBA Анной Квелде, руководителем отдела маркетинга Антой Буте, руководителем программы «Эразмус+» Лаймой Загаре, специалистом по маркетингу и рекламе Карлисом Плоксом и представителями административно-преподавательского состава университета.
В ходе обсуждений партнерам были представлены их последние достижения и запланированные мероприятия. Достигнуты договоренности относительно укрепления двусторонних связей, участия в совместных грантовых проектах, реализации научных исследований, сотрудничестве по образовательным и образовательным программам.