Դիտումների քանակ՝ 2937
ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Ռուբեն Հայրապետյանն այսօր կառավարման ֆակուլտետի ուսանողներին ներկայացրեց կառավարման ամբիոնի նորանշանակ ղեկավարին՝ ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար, տ.գ.թ., դոցենտ Աշոտ Մարդոյանին:
«Պարոն Մարդոյանը կիսում է կառավարման ամբիոնի զարգացման իմ մոտեցումները, գաղափարները, որոնք պետք է տարածվեն նաև մյուս ամբիոնների վրա, քանի որ ամբիոնների զարգացումը, աշխատանքների բարելավումը մեր քաղաքականության ուղենիշներից է: Ամբիոնների վարիչների դերը պետք է բարձրացվի, քանի որ նրանք ուսանողների հետ աշխատող անմիջական պատասխանատուներից են»,- ասաց Ռուբեն Հայրապետյանը՝ ուսանողներին առաջարկելով այսուհետ ամբիոնի ղեկավարին դիմել իրենց հուզող հարցերով, առաջարկներով: Այնուհետև ուսանողները բուհի ղեկավարին հղեցին իրենց հուզող մի քանի հարց, որոնք վերաբերում էին դասախոսների ընտրության կարգին, ուսումնառության գործընթացին: «Մենք կրթության որակը բարելավելու համար պետք է վճռական քայլեր կատարենք և այս հարցում մեզ պետք է ուսանողների աջակցությունը: Ես ուզում եմ նշել, որ համալսարանի ղեկավարության և ուսանողության շահերը 100 տոկոսով համընկնում են, մեր բոլոր ծրագրերը միտված են կրթության որակի բարելավմանը, իսկ բարեփոխումների առաջին փուլում՝ բոլոր խայտառակ երևույթների վերացմանը: Մենք պատրաստվում ենք ներդնել մագիստրոսական կրթական նոր ծրագրեր, կայացնել ասպիրանտուրան, կատարել մի շարք փոփոխություններ, որոնք մեր աշխատանքային պարտականության մի մասն են»,- նշեց Ռուբեն Հայրապետյանը:
Այնուհետև ուսանողներին համագործակցային քննարկման հրավիրեց Աշոտ Մարդոյանը՝ նշելով, որ ամբիոնը բաց է ուսանողների առաջարկների համար, իր զարգացման ծրագրերում մեծապես կարևորելու է ուսանողների ձայնը և կարծիքը: «Մեր գլխավոր խնդիրն է ուսանողներին տալ գիտելիք, հմտություն, փորձ, այսինքն այնպիսի վերջնարդյունք, որով նրանք կկարողանան իրենց արժանի տեղը գտնել աշխատաշուկայում»,- ասաց ամբիոնի ղեկավարը՝ պատասխանելով ուսանողների հարցերին, որոնք վերաբերում էին ավարտական աշխատանքների ղեկավարների ընտրմանը, առարկայական ծրագրերի բարելավմանը, ամբիոնային նախաձեռնություններին ուսանողների մասնակցության հնարավորություններին:
Հանդիպման ավարտին Աշոտ Մարդոյանը ևս մեկ անգամ հիշեցրեց կառավարման ամբիոնի առաջին միջոցառման՝ բաց դասախոսության մասին, որը կկայանա ապրիլի 25-ին և ուսանողներին կոչ արեց ակտիվորեն մասնակցել:

Сегодня исполняющий обязанности ректора АГЭУ, д.э.н., профессор Рубен Айрапетян представил студентам факультета управления новоназначенного руководителя кафедры управления временно исполняющего обязанности заведующего кафедры, к.э.н., доцента Ашота Мардояна.
“Господин Мардоян разделяет мои подходы развития кафедры управления, идеи, которые должны распространяться и на другие кафедры, поскольку развитие кафедр, улучшение работ являются одним из направлений нашей деятельности. Роль заведующих кафедр должна быть повышена, поскольку они являются непосредственно ответственными по работам со студентами”- сказал Рубен Айрапетян, предложив студентам обращаться к заведующему кафедрой со всеми их волнующими вопросами и предложениями. После чего студенты задали свои вопросы руководителю вуза, которые касались порядка выбора преподавателей, процессу обучения.
“Мы для улучшения качества образования должны сделать конкретные шаги и в этом вопросе и нам необходима поддержка студентов. Я хочу отметить, что интересы руководства вуза и студентов совпадают на все 100 процентов, и все наши программы направлены на улучшение качества образования, а на первом этапе наших реформ – необходимо исключить все неправильные явления в вузе. Мы собираемся внедрить новые магистерские программы, улучшить аспирантуру, осуществить ряд изменений, которые являются частью наших обязанностей”- отметил Рубен Айрапетян. После чего студентов пригласил к обсуждению Ашот Мардоян отметив, что кафедра открыта для предложений студентов, в своей программе развития он будет уделять особое внимание мнению студентов.
“Нашей главной задачей является передача знаний, навыков, опыта студентам, то есть такого результата, чтобы они могли найти свое достойное место на рынке труда”- сказал руководитель кафедры, отвечая на вопросы студентов, которые касались выбора руководителей выпускных работ, улучшения предметных программ, возможностей участия студентов в инициативах кафедры.
В конце встречи Ашот Мардоян еще раз напомнил о предстоящем мероприятии: открытой лекции, которая состоится 25 апреля и призвал студентов активно участвовать.