Անգլերենի ստուգատես՝ «Էրազմուս+»-ի դիմորդների համար
ՀՊՏՀ-ն ներգրավված է ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող «Էրազմուս+» ծրագրում, որի շնորհիվ յուրաքանչյուր ուսումնական տարի մի խումբ ՀՊՏՀ-ականներ մեկ կիսամյակ սովորում են արտերկրի բուհերում: Ծրագրի նկատմամբ հետաքրքրությունը մեծ թափ է առնում, և տարեցտարի դիմորդներն ավելանում են:
«Էրազմուս+» կրթաթոշակին դիմելու կարևոր պայմաններից մեկը անգլերենի իմացությունն է, և ծրագիրը համակարգող ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի միջազգային կապերի բաժինը անգլերենի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ չունեցող ուսանողների համար կազմակերպում է քննություններ:
Հոկտեմբերի 8-ին, 9-ին, 10-ին և 11-ին անգլերենի հերթական ստուգատեսներն են: Այսօրվա քննությանը մասնակցում էր նախապես գրանցված 27 ուսանողից 17-ը:
Միջազգային կապերի բաժնից հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ սա այս կիսամյակի վերջին քննաշրջանն է: Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերին ևս տեղի են ունեցել անգլերենի քննություններ:

АГЭУ участвует в программе "Erazmus +", поддерживаемой ЕС, благодаря которой группа студентов АГЭУ обучается за границей в течение семестра каждый учебный год. Интерес к проекту стремительно растет, а количество претендентов увеличивается с каждым годом.
Одним из наиболее важных требований для подачи заявки на стипендию "Erazmus +" является знание английского языка, и отдел международных связей АГЭУ - координатора международной программы организует экзамены для студентов, не имеющих документа, удостоверяющего знание английского языка.
8, 9, 10 и 11 октября проходят регулярные проверки английского языка. Сегодняшний экзамен посетили 17 из 27 предварительно зарегистрированных студентов.