Համակարգչային հմտությունների զարգացում. ՀՊՏՀ ուսանողների համար մեկնարկեց MS Office անվճար դասընթացը
«Մասնագիտականից հետո գործատուն կարևորում է համակարգչային հմտություններն ու անգլերենի իմացությունը, և այս անվճար դասընթացը հիանալի հնարավորություն է ամբողջացնելու մեր գիտելիքները, նախապատրաստվելու աշխատաշուկա մուտք գործելուն: Մասնակցում եմ մեծ ոգևորությամբ»,-այսօր MS Office դասընթացի մեկնարկին մեզ հետ զրույցում ասաց մասնակից-ուսանողուհի, կառավարման ֆակուլտետի 3-րդ կուրսեցի Սվետլաննա Սողոմոնյանը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք՝ ՀՊՏՀ ղեկավարության աջակցությամբ համալսարանի առկա բակալավրիատի 3-4-րդ կուրսերի ուսանողների համար իրականացվում է MS Office անվճար լրացուցիչ դասընթաց: Այն մշակվել է ՀՊՏՀ տնտեսական ինֆորմատիկայի և տեղեկատվական համակարգերի ամբիոնի կողմից, վարում են ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Արգամ Արտաշյանը և դասախոս Անուշ Թումանյանը: Այսօր՝ առաջին դասին, նրանք ողջունեցին ուսանողներին և հորդորեցին ներկա գտնվել բոլոր հանդիպումներին, որպեսզի կարողանան ամբողջովին յուրացնել նախատեսված թեմաները:
Դասընթացի իրականացումը կազմակերպել է ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժինը:
Դասընթացի կազմակերպման ժամանակացույցը և ուսանողների խմբերի մասին տեղեկատվությունը, որ հրապարակել էինք ավելի վաղ, կարող եք տեսնել հետևյալ հղումով:

Развитие компьютерных навыков: начались дополнительные занятия для студентов
«После получения профессиональной квалификации работодатель придает большое значение навыкам работы на компьютере и знанию английского языка, и этот бесплатный курс является отличной возможностью дополнить наши знания и подготовиться к выходу на рынок труда. Я участвую с большим энтузиазмом », - сказала Светлана Согомонян, студентка третьего курса факультета менеджмента, в беседе с нами сегодня на открытии курса MS Office.
Как мы сообщали ранее, при поддержке руководства АГЭУ студентам предлагается бесплатный дополнительный курс MS Office. Он разработан кафедрой экономической информатики и информационных систем АГЭУ, занятия проводят Аргам Арташян и преподаватель Ануш Туманян. Сегодня, на первом занятии, они приветствовали студентов и призвали их посещать все занятия, чтобы они могли в полной мере освоить запланированные темы.
Занятия организованы отделом непрерывного образования и переподготовок департамента внешних связей АГЭУ.
Расписание курсов и информацию о студенческих группах, которые мы опубликовали ранее, можно найти по следующей ссылке.