Գյումրու մասնաճյուղի դասախոսը բուլղարական բուհում ներկայացրել է ՀՀ բանկային համակարգը
«Էրազմուս+» ծրագրրի շրջանակում միջազգային համագործակցությունն ակտիվ է ոչ միայն Տնտեսագիտական մայր բուհում, այլև նրա մասնաճյուղերում: Օրերս ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի ընդհանուր տնտեսագիտության ամբիոնի դասախոս Լիլիթ Ավետիսյանը նշված ծրագրով գտնվել է Ցենովի տնտեսագիտության ակադեմիայում (Բուլղարիա) և «ՀՀ բանկային համակարգը» թեմայով դասախոսություններ վարել միջազգային բակալավրական խմբերում: Մեր պատվիրակը օտարերկրացիների ուշադրությանն է ներկայացրել Հայաստանի բանկային ոլորտի ընդհանուր նկարագիրը, ֆինանսական հատվածի առանձնահատկությունները:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը կապ հաստատեց Լիլիթ Ավետիսյանի հետ, ով ասաց, որ մայիսի 13-19-ը տեղի ունեցած աշխատանքային այցը բավականին արդյունավետ է եղել, դասախոսություններից զատ, այն հագեցած է եղել հանդիպումներով, որոնք նոր համագործակցության հնարավորություններ են խոստացել:
Լիլիթ Ավետիսյանը Ցենովի տնտեսագիտության ակադեմիայի դասախոսների հետ շրջել է Բուլղարիայի մշակութային ու կրթական վայրերով:

В рамках программы "Эразмус" международное сотрудничество активно не только в экономическом вузе, а и в филиалах АГЭУ. На днях преподаватель кафедры общей экономики Гюмрийского филиала АГЭУ Лилит Аветисян по данной программе находилась в экономическом университете Ценова (Болгария) и провела лекции по теме: "Банковаксая система РА" в международных группах бакалавриата. Наша коллега представила вниманию общую характеристику банковской системы РА, особенности финансового сектора.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ побеседовал с Лилит Аветисян, которая рассказала, что с 13-19-е мая рабочий визит был эффективным, кроме лекций, был насыщен встречами, которые обещают новые возможности сотрудничества.
Лилит Аветисян посетила культурные памятники Болгарии в сопровождении с преподавателями университета Ценова.