ID բանկը ցանկանում է երիտասարդների շրջանում ամրապնդել քարտային մշակույթը. այց բուհեր
ID բանկը իր հայտարարած ֆինանսական գրագիտության մեկամսյակի շրջանակում հայաստանյան տարբեր բուհերում իրականացնում է տեղեկատվական սեմինարներ՝ նպատակ ունենալով բարձրացնել ուսանողների ֆինանսական, ինչպես նաև քարտերից օգտվելու իմացությունը։ Այսօր մեր բուհում էին բանկի ռեգիոնալ կառավարիչ Դավիթ Լազարյանը, Բաղրամյան մասնաճյուղի կառավարիչ Արկադի Թադևոսյանը և վաճառքների կառավարիչ Ջուլիետա Մարտիրոսյանը: Տնտեսագիտություն մասնագիտության 4-րդ կուրսում, դասերի ավարտից հետո, նրանք «Վճարային քարտեր և դրանց կիրառելիությունը» թեմայով հանդիպում վարեցին, որին ներկա էին ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի դեկան, միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գրիգոր Նազարյանը, ամբիոնի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ։
Դավիթ Լազարյանը խոսեց վճարային քարտերի տեսակների, դրանց տարբերությունների և առավելությունների, անկանխիկ վճարումներ կատարելու առավելությունների և ռիսկերի մասին։ Հանդիպման երկրորդ հատվածում Դավիթ Լազարյանը տեղեկացրեց ID բանկի քարտատեսակների և դրանց առաջարկած գրավիչ ակցիաների, հատկապես պրեմիում դասի քարտերի ընձեռած հնարավորությունների, բանկի կողմից տրամադրվող ուսանողական վարկերի մասին։ Թեմայի շուրջ պարզաբանումներ կատարեցին նաև Արկադի Թադևոսյանը և Ջուլիետա Մարտիրոսյանը:
Վերջում բանկի ներկայացուցիչները ուսանողներին ID բանկի վիզա կլասիկ քարտեր նվիրելու նպատակով հավաքագրեցին ուսանողների տվյալները:
Մեզ հետ զրույցում Դավիթ Լազարյանը կարծիք հայտնեց, որ բուհերում նմանատիպ միջոցառումների կազմակերպումը երիտասարդության շրջանում կամրապնդի քարտային մշակույթը։

В течение месяца, объявленного ID банком месяцем финансовой грамотности, Банк проводит информационные семинары в различных армянских университетах с целью повышения знаний студентов в области финансов и пользования картами. Сегодня в нашем университете были региональный менеджер банка Давид Лазарян, руководитель филиала Баграмяна Аркадий Тадевосян и менеджер по продажам Джульета Мартиросян. На 4-м курсе специальности «Экономика» после занятий прошла встреча на тему: «Платежные карты и их применимость», в которой приняли участие декан факультета РЭ и МЭО, и.о. заведующего кафедрой международных экономических отношений Григор Назарян и преподаватели.
Давид Лазарян рассказал о видах платежных карт, их отличиях и преимуществах, преимуществах и рисках совершения безналичных платежей. Во второй части встречи Давид Лазарян проинформировал о картах банка и интересных акциях, особенно о возможностях, предоставляемых картами премиум-класса, студенческими кредитами, предоставляемыми банком.
Аркадий Тадевосян и Джульета Мартиросян также представили разъяснения.
В конце представители банка собрали данные о студентах, чтобы подарить студентам карты Visa Classic.