2019-2020 ուսումնական տարվա մեկնարկին ընդառաջ. կարևոր տեղեկություն ուսանողներին և հատկապես առաջին կուրսեցիներին
Դիտումների քանակ՝ 9747
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) բակում սեպտեմբերի 2-ին, ժամը 9.00-ին տեղի կունենա նոր ուսումնական տարվա մեկնարկը՝ ավանդույթ դարձած ընդունելության և բուհի ղեկավարության ողջույնի արարողությամբ:
Սիրելի՛ ուսանողներ և հատկապես առաջին կուրսեցիներ, ի պատասխան ձեր հարցերի, սույն հրապարակմամբ ցանկանում ենք ձեզ ներկայացնել առաջին շրջանի համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը, իսկ հետագայում, հետևելով ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքին (asue.am), Ֆեյսբուք և Լինկդին սոցիալական ցանցերում ՀՊՏՀ պաշտոնական էջերին, ինչպես նաև «Տնտեսագետ» ամսագրին, դուք կգտնեք ձեր հարցերի բազում պատասխաններ, ուսումնական-կրթական գործընթացը կարգավորող բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերը և կարգերը, կծանոթանաք համալսարանական իրադարձություններին, կտեղեկանաք ներբուհական անցուդարձին:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանն ունի 6 ֆակուլտետ, որոնց կարող եք ծանոթանալ համալսարանի պաշտոնական կայքի (asue.am) «Ֆակուլտետներ» խորագրի ներքո՝ հետևյալ հղումով:  Ֆակուլտետները գտնվում են Երևանում, դրանցից 5-ը տեղակայված են Նալբանդյան 128 հասցեում, իսկ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետը՝ Զեյթունում, Պարույր Սևակի 77 հասցեում: Ըստ ֆակուլտետների՝  կարող եք ծանոթանալ նաև ձեր դեկաններին և նրանց կոնտակտներին՝ հետադարձ կապը պահպանելու համար:
ՀՊՏՀ-ում առկա բակալավրիատի դասերը սկսվում են 9.30-ին: Առկա մագիստրատուրայի դասերը ևս սկսվում են սեպտեմբերի 2-ից, սակայն երկրորդ հերթով, այսինքն՝ ժամը 14.15-ին, բացառությամբ գործարար վարչարարություն և հանրային կառավարում կրթական ծրագրերի, որոնց դասապրոցեսը սկսվում է երեկոյան 18.30-ին: Առկա մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերի դասերը կմեկնարկեն սեպտեմբերի 9-ին: Դասաժամերին և դասամիջոցներին կարող եք ծանոթանալ համալսարանի պաշտոնական կայքի (asue.am) «Ուսանող» խորագրի ներքո՝ հետևյալ հղումով: Հեռակա կրթաձևում սովորողները դասերի մեկնարկի ժամանակացույցին կարող են ծանոթանալ այստեղ:  Համալսարանի ղեկավար կազմին և կառուցվածքին, ըստ ստորաբաժանումների՝ հեռախոսահամարներին և էլ.փոստերի հասցեներին, կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով:
ՀՊՏՀ կայքի «Ուսանող» խորագրի ներքո հասանելի է առաջին կուրսեցիներին ուղղված «Ուսանողի ուղեցույցը», որի տպագիր տարբերակը ձեզ կբաժանվի դասերի մեկնարկին: Ուղեցույցում կգտնեք համալսարանի մասին հետաքրքիր և կարևոր տեղեկություններ ընտրովի դասընթացների համակարգի, գրադարանի, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի, «Էրազմուս+» փոխանակային ծրագրերի, ուսանողական գիտական ընկերության, մեր համալսարանում լրատվության և հանրային կապերի, ուսանողական խորհրդի, ուսման վարձի վճարման ժամկետների մասին, ինչպես նաև՝ 2019-2020 ուսումնական տարվա ժամանակացույցը:
Ուսումնական տարվա, նոր կիսամյակի մեկնարկից մի քանի օր առաջ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում հրապարակվում են նաև դասացուցակները, որոնք առցանց հասանելի կլինեն հետևյալ հղումով: Քննությունների շեմին հետևեք նաև կայքի «Քննագրաֆիկներ» խորագրին, որտեղ տեղադրվում են քննությունների, ստուգարքների ու վերահանձնումների ժամանակացույցները:
ՀՊՏՀ գրադարանի մասին տեղեկություններ կգտնեք հետևյալ հղումով, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով, միջազգային ծրագրերին, դիմելու կարգերին և փաստաթղթերին՝ հետևյալ հղումով:
Ուսման վարձերի վճարման հետ կապված հարցերի դեպքում առաջին կուրսեցիները կարող են կապ հաստատել համալսարանի ընդունող հանձնաժողովի հետ՝ 010 593-473 հեռախոսահամարով: Ուսման վարձերի վճարման կարգին և հաշվեհամարին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով: Ուսանողներին և ուսումնական գործընթացին վերաբերող բոլոր կարգերը և փաստաթղթերը հրապարակվում են ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Փաստաթղթեր» բաժնում:

Количество просмотров: 972
2-го сентября в 9:00 во дворе Армянского государственного экономического университета состоится начало учебного года, при участии руководства вуза.
Дорогие студенты, особенно первокурсники, в ответ на ваши вопросы, данной публикацией желаем представить вам необходимую информацию, а в дальнейшем можно проследить на официальном сайте АГЭУ (asue.am), в социальных сетях Фейсбук и Линкедин, а также в журнале "Тнтесагет", вы найдете ответы на многочисленные вопросы, ознакомитесь с университетскими событиями, будете проинформированы о внутривузовских буднях.
Армянский государственный экономический университет имеет 6 факультетов, информацию о которых можно получить в разделе "Факультеты" на официальном сайте АГЭУ по следующей ссылке. Факультеты находятся в Ереване, 5 из них расположены по адресу Налбандяна 128, а факультет информатики и статистики по адресу Зейтун, улица Паруйра Севака 77. В даном разделе вы сможете познакомиться с деканами и их контактными данными, для установления обратной связи.
В АГЭУ занятия в очной форме обучения начинаются в 9:30. Информацию о занятиях и переменах можно найти на официальном сайте в разделе "Студент", по следующей ссылке. С графиком занятий заочной формы обучения можно ознакомиться здесь. С руководящим составом и структурой университета, по подразделениям, номерам телефонов и адресам электронной почты можно ознакомиться по следующей ссылке.
В разделе "Студент" доступен “Справочник для студента”, печатный вариант которого будет предоставлен к началу занятий.
В справочнике найдете интересную и важную информацию о системе выборочных занятий, библиотеке, исследовательском центре “Амберд”, обменных программах “Эразмус +”, студенческом научном обществе, об общественных связях и информации в нашем университете, студенческом совете, о сроках осуществления платы за обучение, а также учебный график 2019-2020 учебного года.
Информацию о библиотеке можно найти по следующей ссылке, с исследовательским центром «Амберд» можно ознакомиться по следующей ссылке, с порядком обращения на международные программы и документами по следующей ссылке.
По вопросам, касающимся оплаты за обучение первокурсники могут обратиться в приемную комиссию по номеру телефона 010593473. С порядком оплаты за обучение и счета можете ознакомиться по следующей ссылке.
Все положения, касающиеся учебного процесса и документы, публикуются в разделе «Документы» на официальном сайте АГЭУ.