Ատլետիկայի Հայաստանի հավաքականի առաջատար եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Ռումինիայի Կլուժ քաղաքում` սեպտեմբերի 19-20-ը տեղի ունեցած Բալկանյան երկրների առաջնությունում։
Հիշեցնենք, որ Լևոն Աղասյանը ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 5-րդ կուրսի (հեռակա, շուկայագիտություն (մարքեթինգ) մասնագիտության) ուսանող է:
Լևոնն այս առաջնությունում 1-ին տեղը զբաղեցրել է 16 մետր 53 սմ արդյունքով՝ նվաճելով 6-րդ Բալկանյան երկրների առաջնությունում իր 6-րդ ոսկե մեդալը:
Բարի լուրը մեր ուսանողն անձամբ հաղորդեց asue.am-ին՝ նշելով, որ իր համար առանձնահատուկ կարևոր են ՀՊՏՀ-ականների ոգևորող խոսքերը:
«Ամեն մի հաղթանակ հոգուս խորքում հավասարապես նվիրում եմ թե՛ Հայաստանիս, թե՛ հայրենիքիս՝ Կապանիս, թե՛ ՀՊՏՀ-իս»,-մեզ հետ զրույցում ասաց նպատակասլաց մարզիկը:

Член сборной Армении по тройному прыжку Левон Агасян завоевал золотую медаль на первенстве Балканских стран, прошедшем 19-20 сентября в румынском городе Клуж.
Напоминаем, что Левон Агасян является студентом 5-го курса факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ (заочная форма обучения, направление подготовки – «Маркетинг»).
Левон Агасян стал победителем турнира с результатом 16.53 м, завоевав свою шестую золотую медаль в 6-ом первенстве Балканских стран.
Новость о победе Левон Агасян сам сообщим asue.am, подчеркнув при этом, что для него очень важны слова поддержки со стороны сотрудников и студентов АГЭУ.
«Каждую победу я посвящаю как своей Армении и своему родному городу Капану, так и АГЭУ», - в беседе с нами сказал целеустремленный легкоатлет.