ՀՊՏՀ պրոֆեսոր Լյովա Սամվելյանը հոբելյանի առթիվ պարգևների է արժանացել
Մեր համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի պրոֆեսոր, մակնավարժական գիտությունների թեկնածու Լյովա Սամվելյանը ծննդյան 75-ամյա հոբելյանի առիթով կազմակերպված հանդիսության ընթացքում երեկ արժանացել է մի շարք պարգևների: Ինչպես մեզ հայտնեց պրոֆեսորը՝ միջոցառմանը ներկա են եղել պաշտոնատար անձինք,...
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի ուսումնական վարպետ Մեսրոպ Ղուկասյանը դարձել է սեղանի թենիսի մրցաշարի ոսկե մեդալակիր
Տնտեսագիտական համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի ուսումնական վարպետ Մեսրոպ Ղուկասյանը դեկտեմբերի 12-14-ը «Սպարտակ» մարզական համալիրում անցկացված սեղանի թենիսի Հայաստանի բաց մրցաշարի տղամարդկանց պայքարում ոսկե մեդալ է նվաճել: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին Մեսրոպ Ղուկասյանը...
ՀՊՏՀ ուսանողը` Եվրոպայի չեմպիոն
Սիրելի ՀՊՏՀ-ականներ, ուրախությամբ փաստում ենք, որ մեր կարճատև արձակուրդի ընթացքում տեղի է ունեցել հաճելի իրողություն. իտալական Ռիետե քաղաքում տեղի ունեցած աթլետիկայի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում հեռացատկի մրցումներում ոսկե մեդալ է նվաճել Լևոն Աղասյանը, ով մեր բուհի մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի...
Հարգելի գործընկերներ, սիրելի ուսանողներ, ուրախությամբ հայտնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ, մեր բուհի խորհրդի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պարգևատրվել է ԱՊՀ ՄԽՎ ոսկե մեդալով։ Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԺ պաշտոնական կայքից, նոյեմբերի 22-ի երեկոյան ԱՊՀ ՄԽՎ անդամ-պետությունների խորհրդարանների...

Профессор Лева Самвелян получил награду по случаю юбилея
Профессор кафедры физвоспитания, ЧС и ГО Лева Самвелян был награжден во время церемонии, организованной в честь его 75-летнего юбилея. Как нам передал профессор, в мероприятии присутствовали официальные лица и почетные гости. Вице-президент Национального олимпийского комитета Армении Дереник Габриелян вручил профессору...
Учебный  мастер  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  Экономического  университета  Месроп  Гукасян  завоевал  золотую  медаль  в  в открытом  чемпионате  Армении  по  настольному  теннису,  проведенном  12-14  декабря   в  спортивном  комплексе  «Спартак». Отделу  информации  и  связей  с  общественностью АГЭУ ...
Студент АГЭУ - чемпион Европы
Дорогие  университетовцы, с  радостью  информируем,  что  во  время  нашего  кратковременного  отпуска  произошло  приятное  событие:   в  состоявшемся  итальянском  городе  Риете  юношеском  первенстве  Европы  по  атлетике    в  соревнованиях  по  прыжкам  в  длину   золотую  медаль  завоевал   Левон  Агасян, ...