Սիրելի′ ՀՊՏՀ-ականներ, ուրախ ենք տեղեկացնել, որ ՀՊՏՀ առցանց գրադարանը համալրվել է նոր` ««Հարկային համակարգ» դասընթացի դասախոսության նյութեր» գրքով: Հեղինակը ֆինանսների ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Կարինե Միքայելյանն է:
Գիրքը հրատարակության են երաշխավորել ֆինանսական ֆակուլտետի խորհուրդը և ֆինանսների ամբիոնը: Ծանոթագրությունում նշվում է, որ դասախոսության նյութերը կազմված են ՀՊՏՀ «Հարկային համակարգ» դասընթացի կրթական ծրագրին համապատասխան: Ներկայացվել և պարզաբանվել են հարկային համակարգին վերաբերող հիմնական գործընթացները, ՀՀ հարկային օրենսգրքի` առանձին հարկատեսակներին վերաբերող կարևոր դրույթները, ինչպես նաև ոլորտին վերաբերող այլ հիմնախնդիրներ:
Գրքում ներառված տեղեկությունները օգտակար և հետաքրքրական կարող են լինել ոչ միայն ՀՊՏՀ, այլ նաև այլ բուհերի տնտեսագիտական մասնագիտությունների ուսանողների, հարկային մարմինների աշխատակիցների և հարկային համակարգին առնչվող անձանց համար: Գրքի էլեկտրոնային տարբերակը` այստեղ:

Дорогие студенты АГЭУ! С радостью сообщаем вам, что онлайн-библиотека АГЭУ пополнилась новой книгой “Лекционные материалы по курсу “Налоговая система”. Автор книги – к.э.н., доцент кафедры финансов Карине Микаелян.
Книга рекомендована к печати советом финансового факультета и кафедрой финансов АГЭУ. В аннотации к книге отмечается, что лекционные материалы разработаны в соответствии с программой курса “Налоговая система”. В книге представлены основные процессы, относящиеся к налоговой системе, основные положения налогового кодекса РА, касающиеся отдельных видов налогов, а также другие актуальные проблемы данной сферы.
Представленный в книге материал может быть полезен и интересен не только студентам АГЭУ, но и учащимся других вузов, изучающим экономические науки, а также сотрудникам налоговых органов и лицам, имеющим отношение к налоговой системе. Электронную версию книги можно скачать здесь.