Դիտումների քանակ՝ 2091
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում գալիք՝ 2020-2021 ուսումնական տարվանից կներդրվեն մագիստրոսական նոր ծրագրեր՝ նոր ձևաչափով և բովանդակությամբ, որոնք կիրականացվեն աշխատաշուկայի խոշոր կազմակերպությունների հետ համատեղ: Մագիստրոսական կրթական ծրագրեր իրականացնելու մասին ՀՊՏՀ-ն գործատուների հետ շուրջ մեկ տասնյակ համագործակցության հուշագրեր և պայմանագրեր է կնքել 2019թ. սկսած:
«Մենք փոխում ենք մագիստրոսական կրթական ծրագրերի փիլիսոփայությունը՝ մեր գործընկերներին մասնակիցը դարձնելով այդ ծրագրերի մշակմանը և իրականացմանը»,- հայտարարել էր ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը՝ 2019թ. դեկտեմբերի 4-ին ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ հետ հուշագրի ստորագրմանը:
Նոր մագիստրոսական ծրագրերը կիրականացվեն
• Գործատուների հետ համատեղ
• Մոդուլային սկզբունքով
• Մոդուլներից անմիջապես հետո գործատու կազմակերպություններում փորձառության անցկացմամբ
Սիրելի դիմորդներ, այսօրվանից սկսած ձեզ կներկայացնենք յուրաքանչյուր ծրագրի մանրամասները, որոնք ամբողջ տարի հասանելի կլինեն ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Դիմորդ» բաժնում: Այժմ ծանոթացեք «Բանկային գործունեության կազմակերպում» մագիստրոսական ծրագրի մանրամասներին այստեղ:

С 2020-2021 учебного года в Армянском государственном экономическом университете будут внедрены новые магистерские программы с новым форматом и содержанием, которые будут реализовываться совместно с крупными организациями рынка труда. АГЭУ подписало около десятка меморандумов о сотрудничестве и соглашений с работодателями о реализации программ магистратуры в 2019 году.
«Мы меняем философию магистерских программ, делая наших партнеров участниками разработки и реализации этих программ», - сказала Диана Галоян, исполняющая обязанности ректора АГЭУ 4 декабря 2019 году, при подписании меморандума с АРАРАТБАНКОМ.
Новые магистерские программы будут реализованы:
• Совместно с работодателями
• По модульному принципу
• Практика в организациях работодателей сразу после модулей
Дорогие абитуриенты, с сегодняшнего дня мы представим вам подробную информацию о каждой программе, которая будет доступна в течение всего года в разделе «Абитуриент» официального сайта АГЭУ (asue.am). Узнайте больше о программе «Организация банковской деятельности» здесь.