Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում գալիք՝ 2020-2021 ուսումնական տարվանից կներդրվեն մագիստրոսական նոր ծրագրեր՝ նոր ձևաչափով և բովանդակությամբ, որոնք կիրականացվեն աշխատաշուկայի խոշոր կազմակերպությունների հետ համատեղ: Մագիստրոսական կրթական ծրագրեր իրականացնելու մասին ՀՊՏՀ-ն գործատուների հետ...
Բանկային գործունեության կազմակերպում մասնագիտացման առկա և հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերում երեկ տեղի է ունեցել բաց դաս՝ ՀՀ կենտրոնական բանկի ֆինանսական դիտարկումների կենտրոնի աշխատակից Զարուհի Ավակիմյանի բանախոսությամբ: «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքար» թեմայով բաց դասը...

С 2020-2021 учебного года в Армянском государственном экономическом университете будут внедрены новые магистерские программы с новым форматом и содержанием, которые будут реализовываться совместно с крупными организациями рынка труда. АГЭУ подписало около десятка меморандумов о сотрудничестве и соглашений с работодателями...
Вчера для первокурсников магистратуры очного и заочного формов специализации «Организация банковской деятельности» вчера был организован открытый урок, который провела сотрудница центра финансового мониторинга Центрального банка РА Заруи Авакимян. Открытый урок на тему Борьба с отмыванием денег и финансированием...