Պրոֆեսոր Փիտր Թումանոֆը հյուրընկալվել է ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճուղում մարտի 12-ին հյուրընկալվել են «Ֆուլբրայթ» ծրագրով այս կիսամյակում մեր համալսարանում գտնվող պրոֆեսոր Փիտր Թումանոֆը,  ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը և արտաքին կապերի բաժնի աշխատակիցները:
Ինչպես հայտնում են ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղից, հանդիպմանը պրոֆեսոր Փիտր Թումանոֆը բաց դաս է վարել շուրջ 80 ուսանողների մասնակցությամբ, որի ընթացքում քննարկվել են տնտեսության զարգացման վերաբերյալ դրույթներ, ապա պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին: Նույն օրը, ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, համալսարանի արտաքին կապերի բաժնի աշխատակիցներն ուսանողներին ներկայացրել են «Էրասմուս +» ծրագիրը:
Ինչպես ուսանողները, այնպես էլ դասախոսները մեծ հետաքրքրություն են ցուցաբերել և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նմանատիպ հանդիպումները դարձնել հաճախակի:

Стипендиат Фулбрайта, профессор Питер Туманоф,  проректор  по научным работам и внешним связям АГЭУ Гагик Варданян и сотрудники Отдела внешних связей 12 марта посетили Егегнадзорский филиал АГЭУ.
Как передает Егегнадзорский филиал АГЭУ, профессор Питер Туманов провел открытый урок с участием около 80 студентов, в ходе которого были обсуждены тезисы экономического развития, затем проректор Гагик Варданян ответил на все вопросы, интересующие студентов.
Как уже отметили ранее, в тот же день, сотрудники отдела внешних связей представили студентам программу “Эрасмус +”.