Հերթական նվիրատվությունը՝ մեր գրադարանին
Տնտեսական և ֆինանսական  ոլորտի մի շարք   վերլուծություններ այսուհետ հասանելի կլինեն ՀՊՏՀ ուսանողներին. “EY” միջազգային  ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչությունը 67 անուն ամսագրի օրինակներ է նվիրել մեր գրադարանին: Ամսագրերը 2010-2014թթ. հրատարակություններ են: Նշված ընկերության մարքեթինգի և ներքին գործընթացների մասնագետ Մարինե Ղազարյանն  այսօր  հյուրընկալվեց մեր բուհում և ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանին հանձնեց ամսագրերը: Հանդիպմանը ներկա էին մեր համալսարանի կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի պետ Վլադիմիր Գևորգյանը, նույն բաժնի գլխավոր մասնագետ Գրիշա Ամիրխանյանը:
“EY” միջազգային  ընկերության ամսագրերը տրամադրում են համաշխարհային տնտեսության տարբեր ոլորտների մասին վերլուծություններ (անգլերեն): Տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը նշեց, որ ամսագրերը օգտակար կլինեն ուսանողներին հատկապես այս շրջանում, երբ նրանք ավարտական աշխատանքներ և թեզեր են գրում:
Մեզ հետ զրույցում Մարինե Ղազարյանն ասաց, որ նվիրատվության նպատակն է ֆինանսատնտեսական ոլորտին առնչվող տեղեկատվությունը (վերլուծությունները)  ուսանողներին հասանելի դարձնելը:
Ամսագրերին կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ Մուշեղ Ադոնցի անվան գիտական ընթերցասրահում, իսկ դրանց ցանկին՝ այստեղ:

Серия анализов в экономической и финансовой сферах впредь будет доступна для студентов АГЭУ: армянское представительство международной организации “EY” подарило нашей библиотеке 67 журналов. Журналы являются публикациями 2010-2014 гг. Специалист отдела маркетинга и внутренных процессов Марине Казарян сегодня посетила  наш вуз и передала журналы директору библиотеки АГЭУ Армине Ованнисяну. На встрече присутствовали  начальник Центра карьеры и маркетинга АГЭУ Владимир Геворгян, главный специалист отдела Гриша Амирханян.
Журналы международной организации “EY” предоставляют анализы в различных сферах мировой экономики (на английском языке). Директор Армине Ованнисян отметила, что журналы будут полезны для студентов особенно в это время, когда они пишут дипломные работы и диссертации.
В беседе с нами Марине Казарян сказала, что целью пожертвования является обеспечение доступности для студентов информации (анализа), касательно финансово-экономической сферы.
С журналами вы можете ознакомиться в научном читальном зале АГЭУ им. Мушега Адонда, а списком – здесь.