Դեկտեմբերի 22-ին ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում նշվել է կրթօջախի հիմնադրման 11-րդ տարին: 2007 թ. ՀՀ կառավարության որոշմամբ հիմնադրված մասնաճյուղը հերթական տարեդարձին ամփոփել է ձեռքբերումներն ու նախանշել անելիքները: Հանդիսավոր միջոցառմանը ներկա են գտնվել մասնաճյուղի զարգացման ու կայացման գործում զգալի ավանդ ունեցող...
Տեղեկատվական հանդիպում և աշխատաժողով ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում
Նոյեմբերի 10-11-ը ՀՊՏՀ աշխատակիցները՝ որակի ապահովման բաժնի պետ Ներսես Գևորգյանը, նույն բաժնի առաջատար մասնագետներ Մարիա Պետրոսյանը և Անի Բաղդասարյանը, շարունակելով իրազեկման հանդիպումների և ուսանողների ու որակի ապահովման ոլորտի աշխատակիցների համար նախատեսված աշխատաժողովների շարքը Եվրոպական Միության Տեմպուսի...
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում այսօր նշվեց հիմնադրման 10-ամյակը
Այսօր տոնական տրամադրություն էր ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում. նշվում էր հիմնադրման 10-ամյակը: Հանդիսավոր միջոցառումների շարքում առաջինը մասնաճյուղի հարակից այգում «Հայկական զարդանախշերի պուրակի» բացումն էր, որտեղ տեղադրված են 12 զարդանախշեր: Ծաղկազարդ այդ պուրակը նախատեսված է ուսանողների և համայնքի բնակչության...
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղը կազմակերպում է գիտաժողով՝ հոբելյանական տարեդարձի առթիվ
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում տեղի կունենա «Նորարարական կրթական տեխնոլոգիաները և տարածքային զարգացումը ՀՀ-ում»խորագրով գիտաժողով` նվիրված մասնաճյուղի հիմնադրման 10-ամյակին: Մասնաճյուղից հայտնում են, որ գիտաժողովի մասնակցության համար անհրաժեշտ է ներկայացնել հոդվածներ հետևյալ թեմաներով. Տարածքային...
Դիպլոմների հանձնում ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում պաշտոնական և հանդիսավոր արարողությամբ դիպլոմներ են հանձնվել 2016-2017 ուսումնական տարվա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի շրջանավարտներին: Այդ առիթով հուլիսի 12-ին մայր բուհից մասնաճյուղ են այցելել ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը և տնտեսության...
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում մայիսի 27-ին տեղի է ունեցել վայոցձորցի հայտնի գործարար ու բարերար, վաղամեռիկ Մուրադ Սարգսյանի անվան կրթաթոշակի վկայականների հանդիսավոր հանձնման ավանդական միջոցառումը (մայիսի 27-ը Մուրադ Սարգսյանի ծննդյան օրն է), որին ներկա են եղել մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, դասախոսներ, ուսանողներ,...
Ռազմահայրենասիրական դաս՝ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում 2-րդ կիսամյակի մեկնարկը նշանավորվել է ռազմահայրենասիրական միջոցառմամբ. մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանի հրավերով երեկ բուհում հյուրընկալվել է ՀՀ ՊՆ 4-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Վալերի Քոչարյանը և արիության դաս վարել, որին մասնակցել են պրոֆեսորադասախոսական...
Եղեգնաձորի մասնաճյուղում անցկացվել է մարզամշակութային փառատոն
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում նոյեմբերի 12-19-ն անցկացվել է «Ուսանողական աշուն-2016» մարզամշակութային փառատոնը, որի շրջանակում անցկացվել են մարզական առաջնություններ՝ շախմատի և սեղանի թենիսի, ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթ, ՈւՀԱ, լուսանկարչական, ասմունքի, երգի, պարի մրցույթներ: Փառատոնը կազմակերպվել էր մասնաճյուղի ուսանողական...

Գտնվել է 31 նորություն
10-11 ноября сотрудники АГЭУ: начальник отдела обеспечения качества Нерсес Геворгян, передовые специалисты того же отдела Мария Петросян и Ани Багдасарян, продолжая серию форумов для сотрудников сфер обеспечения качества в рамках программы “Расширение участия студентов в процессах обеспечения качества вузов”...
Торжественно отметили 10-летие Егегнадзорского филиала АГЭУ
Сегодня в Егегнадзорском филиале царило праздничное настроение: отмечали юбилей- 10 лет со дня образования. В числе торжественных мероприятий первым стало открытие “Сквера армянских орнаментов” в прилегающем к филиалу парке, где были представлены 12 орнаментов. Вторая часть мероприятий была посвящена поздравлениям...
6 октября в Егегнадзорском филиале пройдет научная конференция на тему: «Инновационные образовательные технологии и пространственное развитие в РА», приуроченная к 10 летию со дня образования филиала. Из филиала передают, что для участия необходимо представить статьи по темам: Проблемы территориального развития;...
В Егегнадзорском филиале АГЭУ состоялось торжестенное вручение дипломов выпускникам бакалавриата и магистратуры на 2016-2017 учебный год. По этому случаю 12 июля от прорктор АГЭУ по учебно-организационным рбаотам Мирдат Арутюнян и декан факультета регулирования экономики международных экономических отношрний...
27 мая в Егегнадзорском филиале АГЭУ состоялось традиционное мероприятие торжественного вручения стипдентии имени известного бизнесмена и филантропа родом из Вайоц-Дзора Мурада Саргсяна (27 мая – его день рождение), в котором присутствовали директор филиала Сос Хачикян, предодаватели, студенты, члены семьи Саргсяна....
Начало 2-го семестра  в Егегнадзорском филиале АГЭУ обозначалось военно-патриотическим мероприятием: по приглашению директора филиала Соса Хачикяна вчера в вузе побывал командир 4-го армесйкого корпуса, полковник Валерий Кочарян и провел урок мужества, в котором присутствовали представители профессорско-преподавательского...
В Егегнадзорском филиале прошел спортивно-культурный фестиваль
12-19 ноября в Егегнадзорском филаиле прошел спортивно-культурный фестиваль “Студенческая осень-2016”, в рамках которого проходили спортивные чемпионаты по шахматам, настольному теннису, конкурсы песни и танца, КВН, интеллектуальная игра-конурс, фотоконкурс. Фестиваль был организован по инициативе студенческого...