Ի՞նչ է արվել HEN-GEAR ծրագրի շրջանակներում և ինչպիսի՞ն են արդյունքները. խումբը հանդես է եկել հաշվետվությամբ
Դիտումների քանակ՝ 1140
«Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում և հայաստանյան գործընկեր 7 բուհերում 2012 թվականի հոկտեմբերից մեկնարկած Եվրոպական միության Տեմպուս-ի HEN-GEAR (Higher Education Network for Human Capital Assessment and Graduate Employability in Armenia) կամ («Հայաստանում մարդկային կապիտալի գնահատմանն ու շրջանավարտների զբաղվածունակությանն ուղղված բարձրագույն կրթական ցանց»)  ծրագիրն ավարտվել է 2015 թվականի հոկտեմբերի 29-ի ամփոփիչ հանդիպմամբ։ Ծրագրի իրականացմամբ զբաղված ՀՊՏՀ որակի բաժինը հանդես է եկել ծրագրի շրջանակներում արված գործողությունների արդյունքների մասին հաշվետվությամբ: Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տրամադրված հաշվետվությանը ծանոթացեք այստեղ:

Что было сделано в рамках программы HEN-GEAR и какие итоги? Группа выступила с докладом
Программа Темуса Европейского союза HEN-GEAR (Higher Education Network for Human Capital Assessment and Graduate Employability in Armenia) или Сеть высшего  образования  оценки  человеческого  капитала и роста  служебности выпускников  вузов  Армении, которая была запущена в Армянском государственном экономическом университете и 7 армянских вузах-партнеров, завершилась итоговой встречей 29 октября 2015 года.
Отчет, предоставленный отделом обеспечения качества АГЭУ, который и занимается осуществлением программы, ознакомьтесь здесь.