ՀՊՏՀ աշխատակիցները մասնակցել են «Էթիկայի կրթություն» թեմայով միջազգային խորհրդաժողովին
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը, Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության, Գերմանական միջազգային համագործակցության կազմակերպության հայաստանյան գրասենյակի օժանդակությամբ, 2016 թվականի հունվարի 26-ին Երևանի Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում կազմակերպել էր «Էթիկայի կրթություն» թեմայով միջազգային խորհրդաժողով, որին մասնակացել են ՀՊՏՀ անձնակազմի կառավարման բաժնի պետ Գոհար Սարգսյանը և փիլիսոփայության և հայոց  պատմության ամբիոնի դոցենտ Սաքո Հայրապետյանը: Զեկույցներով հանդես են եկել միջազգային ճանաչում ունեցող ակադեմիական և մասնագիտացված կազմակերպությունների ականավոր ներկայացուցիչներ և փորձագետներ, ինչպես նաև Հայաստանի կրթական և հասարարական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
«Տվյալ միջոցառմանը մեր մասնակցությունը բավականին արդիական էր, քանի որ մեր կողմից մշակվել են համալսարանի էթիկայի կանոնների նախագիծը, որը շուտով կդրվի քննարկման»,- լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց անձնակազմի կառավարման բաժնի պետ Գոհար Սարգսյանը:

Количество просмотров: 981
Комиссия по этике высокопоставленных должностных лиц, при поддержке федерального министерства экономического сотрудничества и развития Германии и Офиса по  немецкой международной организации сотрудничества в Армении, 26 января 2016 года в отеле Marriott Armenia Yerevan организовала междуанродную конференцию на тему: “Этика образования”, в которой приняли участие начальник отдела управления персоналом АГЭУ Гоар Саргсян, доцент кафедры философии и армянской истории Сако Айрапетян. С докладами выступили ведущие представители и эксперты академических и специализированных организаций международного уровня, а также представители армянских образовтельных и общественных организаций.
«Наше участие в данном мероприятии было довольно актуальным, поскольку мы разработали проект правил этики в университете, который скоро будет поставлен на обсуждение»,- в беседе с отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ сообщила начальник отдела управления персоналом АГЭУ Гоар Саргсян.