ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղից տեղեկացնում են, որ հոկտեմբերի 16-ին «Խաղաղության կորպուս»-ի կամավոր Բրայան Սալիբան մասնաճյուղում ներկայացրել է աշխարհահռչակ «Pearson Education» հրատարակչության գրքերը:
Գրքերը հիմնականում վերաբերում են կրթության ոլորտին, տնտեսագիտությանը, հանրային կառավարմանը և հետազոտական մեթոդներին: Եղեգնաձորի մասնաճյուղն այդ գրքերը նվեր է ստացել «Pearson Education»-ից: Հանդիպմանը ներկա է եղել Եղեգնաձորի մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, ով ողջունել է ներկաներին և կարևորել նշված գրականության առկայությունը համալսարանում:
Իսկ հոկտեմբերի 17-ին մասնաճյուղում կայացել է առցանց սեմինար՝ տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ, Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հետազոտական կենտրոնի փորձագետ Արմեն Քթոյանի հետ: Սոս Խաչիկյանը, ուսանողները և փորձագետը քննարկել են հետազոտական մի շարք խնդիրներ, որոնց արդյունքներն ամփոփվելու են մասնաճյուղի ուսանողների մասնակցությամբ իրականացվող հետազոտության մեջ:
Նշենք, որ ուսանողների մասնակցությամբ կատարվող հետազոտության թեմաներն առնչվում են բարձրագույն կրթությանը, տարածքային զարգացմանը և այդ ոլորտի մակրոտնտեսական ցուցանիշներին:

Из Егегнадзорского филиала сообщают, что 16 октября волонтер “Корпуса мира” Браян Салибан в филиале представил книги мирового издательства «Pearson Education».
Книги в основном касаются образовательной сферы, экономики, общественнпому управлению и исследовательским методам.
Егегнадзорскому филиалу эти книги подарили от «Pearson Education». На встрече присутствовали директор Егегнадзорского филиала Сос Хачикян, который приветствовал присутствющих и подчеркнул важность этой литературы в университете.
А 17 октября состоялся онлайн семинар с кандидатом экономических наук, доцентом, экспертом исследователькосго центра Егегнадзорского филиала Арменом Ктояном. Сосо Хачикян, студенты и эксперт обсудили некоторые исследовательские проблемы.