Մարդկային ռեսուրսների կառավարում. գիտաժողով «PEOPLE» ծրագրի շրջանակներում
2015 թվականի սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 2-ը Տեմպուսի «Մարդկային գործոնի միջոցով կրթական հաստատությունների առաջխաղացում» («PEOPLE») ծրագրի շրջանակներում Ալմա Աթայի (Ղազախստան) Տ. Ռիսկուլովի անվան Նոր տնտեսագիտական համալսարանում կայացել է գիտապրակտիկ գիտաժողով՝ «Բարձրագույն կրթության համակարգում մարդկային ռեսուրսների կառավարում: Փորձ և զարգացման հեռանկարներ» թեմայով: Գիտաժողովին մասնակցել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կողմից ծրագրի համակարգող, որակի ապահովման բաժնի պետ Ներսես Գևորգյանը և ծրագրի հետազոտող, անձնակազմի կառավարման բաժնի պետ Գոհար Սարգսյանը:
Համալսարանի կողմից զեկուցմամբ հանդես է եկել Գոհար Սարգսյանը՝ «ՀՊՏՀ-ում կադրերի համալրման քաղաքականությունը: Առաջադեմ փորձ՝ փորձագետների ընտրություն» թեմայով:
«Իմ զեկուցումն արծարծում էր մեր համալսարանում կադրերի համալրման հենքը՝ այն կարևոր հիմնադրույթը, որ կադրային սերնդափոխություն ապահովելու համար նախապատվությունը տալիս ենք մեր լավագույն մագիստրոսներին: Անդրադարձ կատարվեց  նաև մարդկային ռեսուրսների քաղաքականության և ռազմավարության մշակման գործընթացին, որին օժանդակելու և արդյունավետությունն ապահովելու համար ձևավորվել է փորձագիտական խումբ»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց Գոհար Սարգսյանը:

Количество просмотров: 1150
С 28 сентября по 2 октября 2015 года в рамках программы Темпуса “Продвижение образовательных заведений посредством человеческого фактора (People)”  в Новом экономическом университете им. Рыскулова  состоялась научно-практическая конференция на тему “Управление человеческими ресурсами в системе высшего образования. Опыт и перспективы развития”. В научной конференции Армянский государственный экономический университет представили координатор программы, руководитель отдела обеспечения качества Нерсес Геворгян и исследователь программы , руководитель кадрового подразделения университета Гоар Саргсян.
Гоар Саргсян выступила с докладом на тему: “ Политика пополнения кадров  е АГЭУ: Передовой опыт- выбор экспертов”.
“В моем докладе довольно подробно говорилось о базе пополнения персонала университета молодыми кадрами,  то важное положение, что для обеспечения смены поколений предпочтение отдается нашим лучшим магистрантам ” , - в беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ сказала Гоар Саргсян.