Մեկնարկեց օտարերկրյա քաղաքացիների երկրորդ մագիստրոսական կրթական ծրագիրը
Տնտեսագիտական համալսարանում իրականացվող օտարերկրյա քաղաքացիների երկրորդ մագիստրոսական կրթական ծրագիրը՝ գործարար կառավարում մասնագիտությամբ, մեկնարկեց այսօր:
ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը ողջունեց քաղաքակրթության հնագույն օրրան հանդիսացող երկրի՝ Հնդկաստանի ուսանողների ներկայությունը հնամյա Հայաստանում, Տնտեսագիտական համալսարանում, շնորհավորեց նրանց ուսումնառության մեկնարկը և հույս հայտնեց, որ այստեղ ձեռք բերված գիտելիքները լավագույնս կներդնեն իրենց երկրում: Պրոռեկտորը նշեց, որ որքան էլ խոր ու համակողմանի լինեն մեր համալսարանում նրանց  ստացած գիտելիքները, միևնույն է, կրթությունը անընդհատական գործընթաց է, և միայն դրա շարունակականությունը կարող է ապահովել բարձրակարգ ու մրցունակ մասնագետի կայացումը:
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանն իր հերթին շնորհավորեց ՀՊՏՀ օտարերկրացի մագիստրանտներին, հանձնեց ուսանողական փաստաթղթերի փաթեթը՝ ուսանողական տոմս, ստուգման գրքույկ, դասացուցակ, ապա անհրաժեշտ տեղեկատվություն հայտնեց ուսումնական գործընթացի, բուհի կառուցվածքի և այլ հարցերի վերաբերյալ:
Այնուհետև պրոռեկտորը մագիստրանտներին ներկայացրեց դասախոսին՝ բ.գ.թ., դոցենտ Լուսինե Հարությունյանին, ով դասավանդելու է «Տնտեսագիտության լեզու» առարկան:
Ինչպես տեղեկացանք Վարդ Ղուկասյանից, այս կիսամյակ մագիստրանտներն ուսումնասիրելու են 7 մոդուլ, և առաջինը լեզվի դասընթացն է՝ «Տնտեսագիտության լեզու» և « Գործարար անգլերեն»:
«Դասավանդելու են մեր համալսարանի լավագույն մասնագետները՝ դոկտոր, պրոֆեսորներ Վալերի Միրզոյանը, Վարդան Սագսյանը, դոցենտներ Ռուբեն Հայրապետյանը, Աննա Սարգսյանը, Աիդա Սարդարյանը, Լուսինե Հարությունյանը ասիսիտենտ Սարգիս Ասատրյանցը, դասախոս Արմինե Գրիգորյանը», - ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց Վարդ Ղուկասյանը:

Количество просмотров: 1138
Сегодня в экономическом университета стартовала вторая магистерская образовательная программа для иностранных граждан по специальности деловой менеджмент.
Проректор по научным вопросам и внешним связям АГЭУ Гагик Варданян приветствовал присутствие студентов из Индии, являющийся духовной колыбелью человечества, в  древней Армении, в Экономическом университета, поздравил начало их обучения и выразил надежду, что полученные знания будут наилучшим образом внедрены в их стране. Проректор отметил, что независимо от того, насколько глубоко и всесторонне будут полученные в университете знания, образование непрерывный процесс, и его продолжительность может обеспечить становление профессионального и конкурентоспособного специалиста.
Начальник отдела внешних связей АГЭУ Вард Гукасян в свою очередь, поздравила иностранных магистрантов АГЭУ, вручила пакет студенческих документов – студенческий билет, зачетную книжку, список уроков, а также предоставила необходимую информацию об учебном процессе, структуре вуза и т.д.
Далее проректор представил преподавателя - к.ф.н., доцента Лусине Арутюняна, которая будет преподавать дисциплину “Экономический язык”
Как рассказала Вард Гукасян, в этом семестре магистранты будут изучать 7 модуля. “Будут преподавать лучшие специалисты нашего университета - доктор, профессора Валерий Мирзоян, Вардан Саргсян, доценты Рубен Айрапетян, Анна Саргсян, Аида Сардарян, Лусине Арутюнян, ассистенты Саргис Асатрянц, преподаватель Армине Григорян”, - В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ проинформировала Вард Гукасян.