Դիտումների քանակ՝ 1602
ՀՊՏՀ ռեկտորատի այսօրվա նիստը սկսվեց «Տնտեսության և հասարակության զարգացում. 21-րդ դարի մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով ՀՊՏՀ 27-րդ գիտաժողովի արդյունքների մասին գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր, պրոֆեսոր Գագիկ Վարդանյանի զեկուցմամբ: Պրոռեկտորն իր գոհունակությունը հայտնեց գիտաժողովի կազմակերպական մասին՝ նշելով, որ այն բավական ներկայացուցչական էր,  ձևաչափը ոչ ավանդական էր, բովանդակային  և որակական առումով ավելի բարձր մակարդակի էր, քանի որ թե՛ լիագումար նիստերում, թե՛  բաժանմունքներում և թե՛ կլոր սեղանների շուրջ ներկայացվեցին արժեքավոր և ուշագրավ զեկուցումներ ու շնորհանդեսներ: Գագիկ Վարդանյանը շնորհակալություն հայտնեց գիտաժողովի անմիջական կազմակերպիչներին, ծրագրային կոմիտեին, լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին՝ գործընթացը համապարփակ և օպերատիվորեն լուսաբանելու համար, ընդգծեց նաև ուսանողների մասնակցության կարևորությունը: Պրոռեկտորը հույս հայտնեց, որ համալսարանում գիտական գործունեության որակական փոփոխությունը կհանգեցնի նրան, որ համալսարանը կկարողանա հանդես գալ ավելի գործնական մշակումներով՝ դրանք ներկայացնելով ՀՀ Կառավարությանը:
Դեկանները զեկուցեցին մինչև 12 կրեդիտ ակադեմիական պարտք ունեցող ուսանողների՝ 2017-2018 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի վերահանձնումների արդյունքների մասին՝ մանրամասնելով գործընթացը:
Ընթացիկ հարցերի շարքում անդրադարձ եղավ ուսանողների դիմումներին, բացակայություններին, ուսման վարձերի գանձման գործընթացին:

Сегодняшнее заседание ректората АГЭУ началось с докладом проректора по науке и внешним связям АГЭУ, профессора Гагика Варданяна о реультатах 27-ой научной конференции АГЭУ под заголовком: “Экономическое и общественное развитие: вызовы и возможности 21-ого века”. Проректор выразил свою удовлетворенность по поводу организации научной конференции, отметчая что она была довольно презентабельной, формат был нетрадиционным, на более высоком уровне в содержательном и качественном смыслах, поскольку и на пленарных заседаниях, и в секциях, и вокруг круглых столов были представлены ценные и примечательные доклады и презентации. Гагик Варданян выразил благодарность непосредственным организаторам научной конференции, программному комитету, отделу информации и связей с общественностью, подчеркнул также важность участия студентов.
Деканы доложили об итогах пересдач студентов, имеющих академическую задолженность до 12 кредитов на первый семестр 2017-2018 учебного года.
В числе текущих вопросов обсудили заявления студентов, отсутствия и процесс сбора платы за обучения.