Հաղթական մեկնարկ. ՀՊՏՀ-ականները ամենաինտելեկտուալն են «Բազե-2015»-ում
«Բազե-2015» հավաքում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը ինտելեկտուալ խաղի մրցույթում զբաղեցրել է առաջին պատվավոր հորիզոնականը. տեղեկացնում է Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի պաշտոնական կայքը:
«Բազե-2015»-ում ՀՊՏՀ-ականները հանդես են գալիս կապույտ ճակատում: Տնտեսագիտական համալսարանի ջոկատը, ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի գրական և թատերական ստուդիայի նախագահ Հարություն Արզումանյանի գլխավորությամբ, «Բրեյն ռինգ» խաղում նախ հաղթել է ներճակատային պայքարում, այնուհետև հաղթանակ պարգևել կապույտ ճակատին՝ արձանագրելով ճակատի առաջին միավորները:
Հավաքի մրցույթները մեկնարկել են օգոստոսի 17-ին: Մշակութային և սպորտային մրցույթները շարունակվում են. երիտասարդները ուժերը կչափեն ֆուտբոլ, լող, վոլեյբոլ, սեղանի թենիս մրցաձևերում, երգի մրցույթում։
Հիշեցնենք, որ հավաքը կազմակերպել է Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը։ Ամեն տարի «Բազեն» իր շուրջն է համախմբում Հայաստանի, Արցախի, Սփյուռքի շուրջ 500 երիտասարդների:
Շնորհավորում ենք մեր ուսանողներին՝ առաջին հաղթանակի առիթով և մաղթում նվաճումներ նաև հետագա մրցույթներում:

Во Всеармянском молодежном слете «Базе-2015» Армянский государственный экономический университет в интеллектуальном конкурсе-игре занял первое почетное горизонтальное место, сообщает официального сайт Армянского молодежного фонда.
В этом слете АГЭУ-овцы выступают в синем фронте. Команда Экономического университета во главе с председателем Литературной и театральной студии Студенческого совета АГЭУ Арутюна Арзуманяна, в игре «Брейн ринг» победила во внутрифронтовой борьбе, затем подарила победу «синим», набрав первые очки для фронта.
Отметим, что конкурсы слета стартовали 17-го августа. Культурные и спортивные конкурсы продолжаются: участники проверят свои силы в разных видах спорта: в футболе, плавании, волейболе, настольном теннисе, в конкурсе песен.
Напомним, что слет был организаован Армянским молодежным фондом. Ежегодно «Базе» объединяет вокруг себя около 500 молодых людей из Армении, Арцаха, Диаспоры.