Դիտումների քանակ՝ 1829
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը Սանկտ Պետերբուրգի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Իգոր Մակսիմցևի հրավերով մասնակցում է «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» 5-րդ միջազգային համաժողովին:
Համաժողովն անցած 5-ամյա ժամանակաշրջանում դարձել է Եվրասիական տնտեսական միության զարգացման ամենահրատապ հիմնախնդիրների քննարկման լավ ձևաչափ: Լիագումար նիստում ողջույնի խոսքով հանդես է եկել նաև մեր համալսարանի ռեկտորը՝ ողջունելով միջազգային համաժողովի կազմակեպումը և ընդգծելով, որ այն դարձել է ԵԱՏՄ երկրների մասնակիցների համար միության առաջնահերթությունների ու զարգացման հեռանկարների քննարկման լավ հարթակ: ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն ընդգծել է, որ ԵԱՏՄ անդամ-երկրների միջև համագործակցության սերտացումը ներառում է մի շարք ուղղություններ, որոնց թվում է նաև բարձրագույն կրթության ոլորտը:
Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին Սանկտ Պետերբուրգից հայտնեց ՀՊՏՀ ռեկտորը՝ ավելացնելով, որ այժմ համաժողովի աշխատանքները շարունակվում են կլոր սեղանների շուրջ: Այլ մանրամասներ և լուսանկարներ համաժողովից կհրապարակենք առաջիկայում:

Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, по приглашению ректора Санкт-Петербургского государственного экономического университета, профессора Игоря Максимцева, участвует в 5-ом международном форуме “Евразийская экономическая перспектива”.
Форум стал широким форматом для обсуждения самых актуальных проблем развития Евразийского экономического союза. На пленарном заседании с приветственной речью выступил также ректор нашего университета. Он приветствовал организацию международного форума и подчеркнул, что он стал хорошей платформой для обсуждения приоритетов и перспектив развития союза. Ректор АГЭУ, Корюн Атоян почеркнул, что укрепление сотрудничества между государствами-членами ЕАЭС включает ряд направлений, в числе которых – высшая образовательная сфера.
Об этом отделу информации и связей с общественностью из Санкт-Петербурга сообщил ректор АГЭУ и добавил, что форум поделился на 5 круглых столов, каждый из которых была посвящен обсуждению актуальных проблем Евразийского сообщества и поиску оптимальных решений по разработке действий механизмов интеграции.