Դիտումների քանակ՝ 2554
«Նախագծերի կառավարում» համատեղ մագիստրոսական ծրագրի ուսանողների դասընթացներում շեշտադրված է հետազոտական բաղադրիչն ու թիմային աշխատանքը: Մի խումբ մագիստրանտներ «Նախագծերի որակի կառավարում» առարկայի շրջանակում (դասախոս՝ տ.գ.թ., որակի ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետ Աննա Փախլյան) գնահատել են ՀՊՏՀ գրադարանից սպառողների բավարարվածությունը: Հետազոտության արդյունքներն ուսանողները վերլուծեցին այսօր:
Նկատի առնելով, որ գրադարանի հիմնական սպառողներն ուսանողներն են, մագիստրանտները հարցում են կատարել բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 50 ուսանողի շրջանում: Այսպես, հարցվածների 87 %-ը գոհ է գրադարանի անձնակազմի սպասարկումից, 13%-ը՝ դժգոհ: Հետազոտության արդյունքների հիմնական և ուշագրավ մասը կազմում են առաջարկությունները. ավելացնել գրքերի քանակը, ֆակուլտետների սպասարկումը դարձնել ամեն օր, կրճատել գրքի տրամադրման ժամկետը (ըստ կարգի՝ պատվիրելուց հետո գիրքը տրամադրվում է 1 շաբաթում), գրքերն ավելացնել նաև առցանց գրադարաններում, առցանց գրադարանից օգտվելու հնարավորություն ընձեռել նաև ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի տարածքում. ահա այսպիսի պահանջմունքներ ունեն գրադարանից օգտվող ուսանողները: Ի դեպ, հարցվածների զգալի մասն օգտվում է նաև առցանց գրադարանից, սակայն գրքային տարբերակը նախընտրում է էլեկտրոնայինից: Արդյունքները վերլուծելիս մագիստրանտները քննարկեցին նաև իրենց պահանջմունքները:
Ինչպես նշել էինք մեր նախորդ նյութում, հետազոտության արդյունքները՝ առաջարկությունների փաթեթի տեսքով կներկայացվեն բուհի ղեկավարությանը:
Հիշեցնենք, որ նշված կուրսի մի խումբ ուսանողներ էլ գնահատել էին ՀՊՏՀ բուֆետից սպառողների բավարարվածությունը և համապատասխան շնորհանդեսը տեղի էր ունեցել երեկ:

Количество просмотров: 1704
На учебных курсах студентов совместной магистерской програмы «Управление проектами» подчеркнуты исследовательская составляющая и командная работа. Группа магистрантов  в рамках дисциплины «Управление качеством проектов» (преподаватель – к.э.н., главный специалист отдела обеспечения качества Анна Пахлян) оценили удовлетворенность потребителей библиотекой АГЭУ. Студенты сегодня проанализировали результаты исследования.
Учитывая то, что основные потребители библиотеки – студенты, магистранты опросили среди 50 студентов бакалавриата и магистратуры. И так, 87% опрошенных довольны обслуживанием аппарата, 13%- недовольны. Главную и примечательную часть результатов исследования составляют предложения: увеличить количество книг, ежедневно обслуживать факультеты, сократить сроки выдачи книг (обычно, после заказа, книга предоставляется в течение 1 недели), добавлять книги в онлайн-библиотеки, также обеспечить доступ к онлайн-библиотеке на территории факультета информатики и статистики. При анализе результатов магистранты обсудили также свои потребности.
Как отметили в нашем предыдущем материале, результаты исследования в в иде пакета предложений будут представлены руководству вуза.
Напомним, что групп а студентов указанного курса оценили также удовлетворенность потребителей буфетом АФЭУ и соответстующая презентация состоялась вчера.