Ռեկտորը հաստատել է ամենամյա արձակուրդի տրամադրման ժամանակացույցը
ՀՊՏՀ անձնակազմի կառավարման բաժինը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի 2015 թվականի հունվարի 12-ի հմ. 01-Ն հրամանով հաստատվել է համալսարանի հիմնական աշխատողների 2014-2015 թվականների ամենամյա արձակուրդի տրամադրման հետևյալ ժամանակացույցը.
1.պրոֆեսորադասախոսական կազմ (այդ թվում՝ ամբիոնների վարիչներ)՝ 09.07.2015 թ.-26.08.2015 թ. ներառյալ, աշխատանքի ներկայանալ 27.08.2015 թվականին
2.ստորաբաժանումների ղեկավարներ (այդ թվում՝ ֆակուլտետների դեկաններ)՝ 13.07.2015 թ.-14.08.2015 թ. ներառյալ, աշխատանքի ներկայանալ 17.08.2015 թվականին
3.ստորաբաժանումների աշխատողներ (այդ թվում՝ ֆակուլտետների և ամբիոնների ուսումնաօժանդակ կազմ, ինչպես նաև դեկանների տեղակալներ)՝ 20.07.2015 թ.-14.08.2015 թ. ներառյալ, աշխատանքի ներկայանալ 17.08.2015 թվականին
Տեղեկացնում ենք նաև, որ ամառային արձակուրդների հետ կապված՝
համալսարանի արխիվը ժամանակավորապես փակ է լինելու 2015 թվականի հուլիսի 20-ից մինչև օգոստոսի 14-ը ներառյալ, իսկ գրադարանը՝ 2015 թվականի հուլիսի 20-ից մինչև օգոստոսի 21-ը ներառյալ:

Отдел  управления  аппаратом  АГЭУ  сообщает, что  приказом ректора  Армянского  государственного  экономического  университета 01-N  от  12-го января  2015 года утвержден  следующий  график  предоставления  ежегодного  отпуска  основным  сотрудникам  университета  на  2014-2015 учебный  год:
1. профессорско-преподавательский  коллектив  (в  том  числе  и  заведующие  кафедрами) 09.07.2015г.-26.08.2015г. включительно,  явиться  на  работу  28.08.2015г.
2. руководители  подразделений  (в  том  числе  и  деканы  факультетов) 13.14.2015г.-14.08.2014 г.включительно,  явиться  на  работу   17.08.2015 г.
3. сотрудники  подразделений (в  том  числе  и  учебно-вспомогательный  коллектив  факультетов  и  кафедр) 20.07.2015г.-14.08.2015 г. включительно,  явиться  наработу  17.08.2015 г.