ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղն ունի 36, Գյումրունը՝ 93 շրջանավարտ. տեղեկացնում են մասնաճյուղերից
ՀՊՏՀ ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացն օրերս ամփոփվել է նաև բուհի երկու՝ Եղեգնաձորի և Գյումրու մասնաճյուղերում:
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղն այս տարի մասնագետներ է թողարկում բակալավրիատում՝ ֆինանսներ մասնագիտությամբ, մագիստրատուրայում՝ ֆինանսներ և կառավարում մասնագիտացումներով: Մասնաճյուղի ամփոփիչ ատեստավորման քննություններն անցկացվել են մայր համալսարանում. այս մասին մեզ տեղեկացրեց մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը:
«Բակալավրիատում ունենք 11 շրջանավարտ, մագիստրատուրայում՝ 25, ընդհանուր, այս տարի մասնաճյուղն ունի 36 շրջանավարտ»,-ասաց տնօրենը և հավելեց, որ մագիստրատուրայում 3 ուսանող կստանա գերազանցության (կարմիր) դիպլոմ, բակալավրիատում կարմիր դիպլոմակիր չկա:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը կապ հաստատեց նաև ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի տնօրեն Սամսոն Դավոյանի հետ: Նրա հաղորդմամբ՝ այս տարի մասնաճյուղը շրջանավարտներ ունի բակալավրիատում՝ ֆինանսներ մասնագիտությամբ 28, հաշվապահական հաշվառում մասնագիտությամբ 1 (երկտարեցի) և մագիստրատուրայում՝ ֆինանսներ, միջազգային տնտեսական հարաբերություններ, հաշվապահական հաշվառում մասնագիտացումներով համապատասխանաբար   25, 20, 19  շրջանավարտ: Մասնաճյուղն  այս տարի թողարկում է 93 շրջանավարտ: Սամսոն Դավոյանը նշեց նաև, որ մագիստրատուրայի 4 շրջանավարտ կստանա գերազանցության դիպլոմ, բակալավրիատում գերազանցության դիպլոմակիր չկա:

Егеганадзорский филиал АГЭУ окончили 36, а Гюмрийский филиал - 93 выпускников
Итоговый аттестационный процесс недавно завершился также в двух филиалах вуза – Егегнадзорского и Гюмрийского.
Егегнадзорский филиал АГЭУ в этом году выпускает специалистов по специальности “Финансы”, а в магистратуре – по специализациям “Финансы” и “Управление”. Итоговые аттестационные экзамены были организованы в альма-матере: об этом нам сообщил директор филиала Сос Хачикян.
“В бакалавриате у нас 11 выпускников, в магистратуре – 25, oбщее количество выпускников в этом году составляет 36 человек”, - сказал директор.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ установил связь также с директором Гюмрийского филиала АГЭУ Самсоном Давояном. По его словам, в этом году филиал выпускает 93 выспускников, из них 28 окончили бакалавриат по специальности “финансы”, 25 – магистратуру по специальности “Финансы”, 20 - “Международные экономические отношения”, 19 - “Бухгалтерский учет”.