ՀՊՏՀ աշխատակիցը «Մայքրոսոֆթ» համաշխարհային կորպորացիայի կողմից ստացել է միջազգային որակավորում
Մեր համալսարանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի աշխատակից, համակարգչային համակարգերի ճարտարագետ Արման Օհանյանը «Մայքրոսոֆթ»համաշխարհային կորպորացիայի կողմից արժանացել է  տվյալների բազայի նախագծման մասնագետի միջազգային որակավորման և ստացել համապատասխան հավաստագիր՝ «Microsoft® Certified Technology Specialist: SQL Server 2008, Database Development» :
Մեզ հետ զրույցում Արմանը նշեց, որ  մեծ պատիվ  և պատասխանատվություն է «Մայքրոսոֆթի» կողմից որակավորված մասնագետի կոչումը:
«Մասնագիտական  առումով որակավորումս կնպաստի ՀՊՏՀ-ում գործող տվյալների բազաների բարելավմանը և նոր՝ կատարելագործված  բազաների նախագծմանը»,-նշեց մեր աշխատակիցը:
Նշենք, որ «Մայքրոսոֆթ» ընկերության կողմից շնորհված հավաստագիրը հնարավորություն է ընձեռում  համապատասխան ոլորտում աշխատելու  աշխարհի շատ երկրներում:

Сотрудник Центра информационных технологий АГЭУ, инженер компьютерных систем Арман Оганян удостился международной квалификации специалиста проектирования базы данных и получил соответствующий сертификат - «Microsoft® Certified Technology Specialist: SQL Server 2008, Database Development».
В беседе с нами Арман отметил, что большая честь и ответственность получить титул квалифицированного специалиста от Microsoft.
Отметим, что  сертификат, предоставленный корпорацией Microsoft дает возможность работать в соответствующей сфере во многих странах мира.