Հայտնի են «ՀՊՏՀ դուետ» նախագծի հաղթողները. պատվոգրերը հանձնեցին երգիչներ Նարեկ Մակարյանն ու Գրիգոր Կյոկչյանը
Դիտումների քանակ՝ 1173
ՀՊՏՀ հանդիսությունների սրահում այսօր մթնոլորտը երաժշտական էր. ուսանողական խորհրդի մշակույթի և սպորտի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «ՀՊՏՀ դուետ» նախագծի եզրափակիչ համերգն էր, որին մասնակցում էին մեր բուհի շնորհալի ուսանող-ուսանողուհիները:
Միջոցառման սկզբում հանդիսատեսին իրենց մանրապատումներով ու ելույթներով  զվարճացրեցին ՀՊՏՀ ուրախների և հնարամիտների ակումբի անդամները: Այնուհետև եղան մի քանի ոչ մրցութային երաժշտական  և պարային ելույթներ, որից հետո հնչեցին մրցութային կատարումները:  Համերգի ընթացքում ելույթ ունեցան  նախորդ փուլում ձևավորված 7 դուետները, որոնք կատարեցին  հայտնի ֆիլմերից սիրված երգեր։ Ուսանողները մարմնավորել էին տարբեր կերպարներ, բեմադրել հետաքրքիր ելույթներ:
ՀՊՏՀ ՈւԽ հատուկ հրավերով այսօր մեր ուսանող-երգիչների կողքին էին հայկական էստրադայի  երիտասարդ երգիչներ Գրիգոր Կյոկչյանը և Նարեկ Մակարյանը, ովքեր և հանձնեցին 3 մրցանակային տեղերը զբաղեցրած զույգերի  պատվոգրերը: Եվ այսպես, «ՀՊՏՀ դուետ» նախագծի հաղթողն է Լուսինե Խարազյան և Արմինե Շահբազյան զույգը: 2-րդ և 3-րդ մրցանակային տեղերը զբաղեցրեցին համապատասխանաբար Թագուհի Հարությունյան, Մարիամ Հովհաննիսյան և Լուսինե Ազիզյան, Էդուարդ Անաստասյան զույգերը:
1-ին տեղը զբաղեցրած երաժշտական զույգից Արմինե Շահբազյանը նշեց, որ այս հաղթանակն իր համար շատ կարևոր է. «Առաջին անգամ եմ մասնակցում մրցույթի և այս հաղթանակը շատ ոգևորիչ է»,-հուզված արտաբերեց ուսանողուհին:
Նշենք, որ առաջին մրցանակային տեղը զբաղեցրած զույգը որպես նվեր կստանա հատուկ իրենց համար գրված երգ, իսկ 2-րդ և 3-րդ տեղերի մրցանակակիրները՝ Դիլիջանի «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում մեկշաբաթյա հանգստի ուղեգրեր:
Ինչպես նշեց հանդիսավարը՝ առանց մրցանակի չեն մնա նաև նախագծի մյուս մասնակիցները. նրանք բոլորը կստանան իրավունք՝ ձայնագրվելու ՀՊՏՀ ՈւԽ օրհներգում:

Количество просмотров: 1000
В зале торжеств АГЭУ сегодня атмосфера была музыкальной: состоялся финальный концерт проекта «АГЭУ дуэт», инициированый  Комиссией по культуре и спорта, в котором присутствовали одаренные студенты-студентки нашего вуза.
В начале мероприятии своими момиксами и выступлениями радовали члены клуба веселых и находчивых. Далее последовали не конкурсные музыкальные и танцевальные выступления, после чего звучали конкурсные исполнения. В ходе концерта выступили 7 дуэтов сформированные  на предыдущем этапе.
По специальному приглашению сегодня рядом с певцами-студентами  молодые певцы амрянской эстрады Григор Кекчян и Нарек Макарян, которые вручили грамоты парам, занявшие 3 призовые места. И так, победитель проекта «Дуэт АГЭУ» - пара Лусине Харазян и Армине Шахбазян. Тагуи Арутюнян, Мариам Оганнисян заняли 2-ое место, а Анастасян и Лусине Азизян – 3-е место.
Армине Шахбазян, которая заняла призовое место, отметила, что победа для нее очень важна: «Впервые принимаю участие на конкурсе и эта победа для меня очень вдохновляет», - взволновенно сказала студентка.
Отметим, что пара, занявшая призовое место в качестве подарка получит песню, написанную специально для них, а остальным призерам придостались недельные путевки в Пансионат   АГЭУ  “Тнтесагет”.