Վերսկսվել են  ՀՀ ֆուտզալի 2014-2015 թթ. առաջնության բարձրագույն խմբի խաղերը: Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆուտզալի թիմը առաջնության  վերջին 3  խաղերում ևս, խոշոր հաշվով հաղթանակներ է արձանագրել. այս մասին մեզ տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Հովհաննես Գաբրիելյանը:
Մարտի 26-ին կայացած Հրազդան –ՀՊՏՀ խաղում մեր տղաները հաղթել են 2:10 հաշվով, մարտի 29-ին՝ ՀՊՏՀ- «Երևան IT» խաղում՝ 20:0,  իսկ ապրիլի 1-ին՝ «Մռավ»-ՀՊՏՀ խաղում՝ 3:6  հաշիվներով:
Հովհաննես Գաբրիելյանը նշեց նաև, որ ՀՊՏՀ հավաքականի անդամ, մեր բուհի ուսանող Անդրանիկ Կարապետյանը  33 գոլով առաջնության լավագույն ռմբարկուն է: Այս պահին մեր թիմը մրցաշարային աղյուսակում 2-րդ հորիզոնականն է զբաղեցնում՝ ընդամենը 1 միավորով զիջելով «Թալգրիգին»:
Առաջնության հերթական խաղը կկայանա ապրիլի 5-ին՝ Վանաձորում: Ինչպես  տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավարը՝ այս խաղը մեր թիմի համար վճռորոշ է լինելու:
Նշենք, որ ՀՀ ֆուտզալի 2014-2015 թթ. առաջնությունը կամփոփվի մայիսին. Հովհաննես Գաբրիելյանն ակնկալում է առաջնության հաղթական ելք մեր թիմի համար:

Возобновились игры высшей лиги чемпионата РА по футзалу 2014-2015. Команда Армяснкого государтственного экономического университета по футзалу в трех послених играх также одержала победы с большим счетом: об этом нам сообщил и/о заведующего кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО Ованнес Габриелян.
Ованнес Габриелян также отметил, что член сборной АГЭУ по футзалу Андраник с 33 голами - лучший бомбардир чемпионата. На данный момент наша команда занимает 2-е место, уступив "ТАЛГРИГу"всего лишь одно очко.
Следующая игра состоится 5 апреля в Ванадзоре. Как нам рассказал руководитель кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО, эта игра будет иметь решающее значение для нашей команды.
Отметим, что мае будут подведены итоги чемпионата РА по футзалу. Ованнес Габриелян ожидает победу для нашей команды.