ՀՊՏՀ գրադարանը շտեմարան է ստեղծում
Ուսումնական գործընթացի գիտաօժանդակ բազայի հարստացման նպատակով ՀՊՏՀ գրադարանը նախաձեռնում է թվային հոդվածների էլեկտրոնային շտեմարանի ստեղծում: Այն կընդգրկի հայ և արտասահմանյան հեղինակների մասնագիտական (գիտական) հոդվածներ:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը նշեց, որ գիտաօժանդակ բազան կլրացնի էլեկտրոնային գրադարանը՝ ուսանողներին հնարավորություն ընձեռելով օգտվել ոչ միայն իրենց դասախոսների, անվանի գիտնականների դասագրքերից և ուսումնական ձեռնարկներից, այլև գիտական հոդվածներից:
«Գիտական հոդվածները էլեկտրոնային գրադարանում կլինեն ըստ թեմաների, որպեսզի ուսանողը կարողանա արագ որոնել և գտնել իրեն հետաքրքրող հոդվածը»,-ասաց տնօրենը, հավելելով, որ դասախոսները իրենց տպագրված գիտական հոդվածները կարող են ներկայացնել գրադարան՝ նշելով աղբյուրը (օրինակ, գիտական հանդեսի անվանումը):
Հարգելի դասախոսներ, գրադարանը ակնկալում է ձեր աջակցությունը: Խնդրում ենք ներկայացնել գիտական ամսագրերում հրատարակված ձեր հոդվածները՝ PDF ձևաչափով:

В целях обогащения научно-вспомогательной базы учебного процесса библиотека АГЭУ инициирует создание электронной базы данных цифровых статей. Она будет включать профессиональные (научные) статьи армянских и зарубежных авторов.
В беседе с отелом информации и связей с общественностью директор Армине Ованнисян отметила, что научно-вспомогательная база заполнит электронную библиотеку, предоставляя возможность студентам пользоваться не только учебниками и учебыми пособиями своих преподавателей и знаменитых ученых, но и научными статями.
«Научные статьи в электронной библиотеке будут по темам, чтобы студенту было проще поискать и найти интересующую ему статью», - сказала директор библиотеки.
Уважаемые преподаватели, библиотека надеется на Вашу поддержку. Просим предоставить Ваши статьи, опубликованные в научных журналах в формате PDF.