ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մասնակցությամբ այսօր Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանում ամփոփվել են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հայտարարած կրթաթոշակի մրցույթի արդյունքները, ըստ որի շուրջ 650 ուսանող ստացել  է ուսման վարձի փոխհատուցում:
Ինչպես տեղեկացնում է հիմնադրամի կայքը, մրցույթին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել մոտ 1040 ուսանող։ Դիմել են գրեթե բոլոր պետական բուհերից, այդ թվում՝ մարզերում գործող։ Ուսանողների ընտրությունը կատարելիս հաշվի են առնվել մրցույթի կարգով սահմանված հստակ չափորոշիչները, մասնավորապես՝ ուսանողի առաջադիմությունը, սոցիալապես անապահով լինելու հանգամանքը և այլն։ Մրցույթի մանրամասներին և ցանկին ծանոթացեք հետևյալ հղումով՝ http://heh.am/?module=article&utility=show_article&id_article=2064&lang=am:
ՀՊՏՀ 113 ուսանող նշված մրցույթում արժանացել է կրթաթոշակի, այդ թվում՝ 8-ը Եղեգնաձորի, 4-ը Գյումրու մասնաճյուղերից:
Հիշեցնենք, որ մրցույթը հայտարարվել էր հայաստանյան պետական բուհերի առկա ուսուցման բակալավրիատում սովորող 1-ին կուրսի՝ անվճար համակարգում չընդգրկված ուսանողների համար։
Վաղը՝ մարտի 4-ին, ժամը 14. 00-ին ՀՊՏՀ հանդիսությունների դահլիճում ՀՊՏՀ ուսանողները հանդիսավոր կերպով կստանան իրենց կրթաթոշակի հավաստագրերը:

Количество просмотров: 879
С участием премьер-министра РА Овика Абраамяна сегодня Сегодня в Ереванском государственном медицинском университете имени М.Гераци состоялась церемония подведения итогов конкурса на получение стипендий, объявленного Молодежным фондом Армении. 650 студенты получили компенсацию учебной платы.
Как сообщает сайт фонда, заявку на участие конкурса представили 1040 студенты. Обратились почти со всех государственных вузов, в том числе из марзов. При выборе студентов были учтены ясные критерии предусмотренные порядком конкурса: в частности, успеваетмость
студента, фактор сициальной необеспеченности и т.д. С подробностями конкурса Вы можете ознакомиться по следующей ссылке
http://heh.am/module=article&utility=show_article&id_article=2064&lang=am:
113 студенты АГЭУ  удостовились стипендий в указанном конкурсе, в том чиесле 8 из Егегнадзорского, 4 – из Гюмрийского филиала.
Напомним, что конкурс был объявлен для студентов первого курса заочного бакалавриата платной системы.
Завтра, 4-го марта, в 14.00 в зале торжеств АГЭУ наши студенты торжественно получат сертивикаты стипендий.