Դիտումների քանակ՝ 1428
2014-2015 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցման բակալավրիատի 1-ին և 3-րդ կուրսերում այսօր մեկնարկել է 2-րդ կիսամյակը: Այսօրվանից սկսած՝  այս կուրսերում դասերը կտևեն 4 շաբաթ:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը դասերի մեկնարկի կապակցությամբ շրջայց է կատարել տարբեր ֆակուլտետներով, արձանագրել ակնթարթներ՝ 2-րդ կիսամյակի առաջին դասաժամերից: Ֆինանսական ֆակուլտետի բանկային գործ մասնագիտության 3-րդ կուրսում ուսանող-դասախոս  ակտիվ երկխոսություն էր դասի թեմայի շուրջ. թեման  առնչվում էր արտարժույթի փոխարժեքի տատանումներին:
Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանողուհի Հասմիկ Առաքելյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ անհամբեր սպասել է դասերի մեկնարկին, համալսարան է եկել՝ կիսամյակը թարմ ուժերով սկսելու տրամադրվածությամբ:
Նշենք, որ 2014-2015 ուստարվա հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի բոլոր կուրսերի 2-րդ կիսամյակի դասապրոցեսի կազմակերպման ժամանակացույցին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://media.asue.am/upload/qaxvacq_01.12.2014.pdf :

В 1-ом и 3-ем курсах заочного бакалавриата сегодня стратовал второй семестр 2014-2015 учебного года. С сегодняшнего дня уроки в этих курсах продлятся 4 недель.
Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ по поводу старта уроков обходил факультеты, зафиксировал настроения студентов. В 3-ем курсе специальности банковское дело финансового факультета состоялся активный диалог по теме урока : тема  была связана с колебаниями валютного курса.
Студентка первого курса факультета бухгалтерского учета и аудита Асмик Аракелян в беседе с нами сказала, что с нетерпением цдала началу уроков и пришла в университет с настроем начать семестр сo свежими силами.
Добавим, что с учебными занятиями заочного  бакалавриата  и  заочной  магистратуры и графиком сессий 2014-2015 года можете ознакомиться  в  следующей  ссылке: http://media.asue.am/upload/qaxvacq_01.12.2014.pdf