Ավարտվեց «Դասախոսական գավաթ-2015»-ը
Իր եզրագծին հասավ հունվարի 26-ին ՀՊՏՀ մարզադահլիճում մեկնարկած  «Դասախոսական գավաթ-2015» վոլեյբոլի միջբուհական առաջնությունը, որի նախաձեռնողը մեր համալսարանն է, և որն արդեն հավակնում է դառնալ ավանդական:
Այսօր պայքարեցին Հայկական պետական մանկավարժական և Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանների թիմերը: Մանկավարժականի թիմին այսօրվա հաղթանակը բերեց 2-րդ մրցանակ:
Խաղավարտից հետո տեղի ունեցավ մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողություն: Առաջատար եռյակին շնորհավորեց, պատվոգրերն ու գավաթը հանձնեց ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը:
Եվ այսպես «Դասախոսական գավաթ-2015»-ի հաղթող դարձավ Երևանի պետական համալսարանի թիմը, երկրորդը՝ Հայկական պետական մանկավարժական և 3-րդը՝ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանների թիմերն են: Մեր թիմն այս անգամ գրավեց 5-րդ տեղը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Հովհաննես Գաբրիելյանը նշեց, որ այս առաջնությունն աստիճանաբար ճանաչվում է, և մասնակցության հայտ են ներկայացնում նորանոր բուհական թիմեր, և առաջիկայում այն կանցկացվի ևս մի քանի մարզաձևերից:
«Հավանաբար կընդգրկենք սեղանի թենիսը և շախմատը, այդ մարզաձևերի համար համալսարանում գործում են բոլոր պայմանները: Ինչ վերաբերում է մեր թիմի մասնակցությանը, ապա պարզապես մարզական բախտը չժպտաց: Աշնանը կկայանա Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի առաջնությունը, կրկին դասախոսների համար, և կփորձենք ավելի լավ հանդես գալ ու հետ բերել հաղթողի կոչումը»,- ասաց ամբիոնի վարիչը` հույս հայտնելով, որ դրան կնպաստի նաև ամբիոնը երիտասարդ կադրերով համալրելը:
Հիշեցնենք՝ ՀՊՏՀ Ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության       ամբիոնը հիշյալ առաջնությունն անցկացնում է՝ Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի հետ համագործակցությամբ: Առաջնության գլխավոր մրցավարն էր Հայաստանի վոլեյբոլի    ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը:

Закончился «Преподавательской кубок-2015»
Завершился Межвузовский чемпионат по волейболу «Преподавательской кубок-2015», инициатором которого является наш университет, и который претендует стать традиционным.
Сегодня боролись команды Армянского государственного педагогического и Государственного инженерного университетов. Сегодняшняя победа педагогической команды принес второй приз.
После завершение игры состоялась церемония награждения призов. Первой тройке поздравил, вручил грамоты и кубок проректор по научной работе и внешним связям Гагик Варданян.
И так, победителем «Преподавательского кубока-2015» стала команда Ереванского государственного университета, второе место заняла команда Армянского гоусдарственного педагогического университета, а третье место - Государственный инженерный университет Армении. В этит раз наша команда заняла пятое место.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ временный исполняющий обязанности заведующего кафедры физвоспитания, ЧС и ГО Оганнес Габриелян отметил, что чемпионат постепенно признается, заявки на участия отправляют новые вузовские команды и в скором будущем будут организованы также чемпионаты по еще некоторым видам спорта.
«Возможно, будут включены настольный теннис и шахматы: для этих видов спорта в университете есть все необходимые условия. Что касается участия нашей команды, то просто спортивная удача не улыбнулась нам. Осенью состоиться чемионат Федереации студенческого спорта Армении, тоже для преподавателей, и мы постараемся хорошо выступить и вернуть звание победителя», - сказал заведующий кафедры, натеясь, что этому будет способствовать пополнение кафедры молодыми кадрами.
Напомним, что кафедра физвоспитания, ЧС и ГО вышеупомянутый чемпионат проводит при сотрудничестве Федерации волейбола Армении. Главный судья чемпионата - главный секретарь Федерации волейбола Армении Карен Асмарян.