Ավարտվեց «Դասախոսական գավաթ-2015»-ը
Իր եզրագծին հասավ հունվարի 26-ին ՀՊՏՀ մարզադահլիճում մեկնարկած  «Դասախոսական գավաթ-2015» վոլեյբոլի միջբուհական առաջնությունը, որի նախաձեռնողը մեր համալսարանն է, և որն արդեն հավակնում է դառնալ ավանդական: Այսօր պայքարեցին Հայկական պետական մանկավարժական և Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանների թիմերը:...
Այսօր ՀՊՏՀ նիստերի սրահում համահամալսարանական ուսանողական գիտական ընկերության (ՈՒԳԸ) 34-րդ նստաշրջանի մրցանակակիրներին շնորհավորելու և մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողությունն էր: Ներկա էին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, ՈւԳԸ նախագահ Վլադիմիր Գևորգյանը, նստաշրջանի մասնակիցները, մրցատյանի կազմը:  Մրցանակակիրներին...
Այսօր կպարգևատրվեն ՈՒԳԸ 34-րդ նստաշրջանի հաղթողները
Այսօր ժամը 14.00-ին ՀՊՏՀ նիստերի սրահում տեղի կունենա համահամալսարանական ուսանողական գիտական ընկերության (ՈՒԳԸ) 34-րդ նստաշրջանի մրցանակակիրներին շնորհավորելու և մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը: Հիշեցնենք, որ համահամալսարանական ուսանողական գիտական ընկերության (ՈՒԳԸ) 34-րդ նստաշրջանում բակալավրիատի 24 զեկուցողներից հաղթող է դարձել Դիաննա Ասրյանը «ՀՀ տնտեսության անվտանգության վերլուծությունը ժամանակակից տնտեսության պայմաններում», երկրորդ և երրորդ մրցանակային տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրել...

Закончился «Преподавательской кубок-2015»
Завершился Межвузовский чемпионат по волейболу «Преподавательской кубок-2015», инициатором которого является наш университет, и который претендует стать традиционным. Сегодня боролись команды Армянского государственного педагогического и Государственного инженерного университетов. Сегодняшняя победа педагогической...
Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялась торжественная церемония поздравления и вручения премий победителям университетской студенческой научной 34-ой сессии.Присутствовали ректор Корюн Атоян, председатель СНО Владимир Геворгян, участники сессии, состав редакционного совета. В своей речи, обращенной к участникам...
Сегодня награждение победителей 34-ой сессии
Сегодня в 14.00 в зале заседаний АГЭУ состоится торжественная церемония поздравления и вручения призов победителям 34-ой сессии СНО. Напомним, что на 34-ой сессии университетского студенческого научного общества (СНО) из 24 докладчиков бакалавриата победителем стала Дианна Асрян «Анализ экономической безопасности РА в условиях современной экономики», второе и третье места соответственно заняли Изолда Аршакян «Целеустремленность обмена денежнокредитной политики» и Мариам Погосян «Анализ банкротства...